Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Opiekun Milcząca trójka Tom 1

Eriksen Synne Kristine

Opiekun Milcząca trójka Tom 1

8.4

(24 ocen) wspólnie z

25,62

 

Sigurd prowadzi spokojne życie w starym lesie. Pewnego dnia w zaskakujących okolicznościach znika jego ukochana siostra. Żeby ją odnaleźć, chłopiec musi opuścić bezpieczny dom i prosić o pomoc wuja, z którym od lat nie utrzymuje kontaktów. Wkrótce zostaje wciągnięty w wydarzenia, które wydają się go przerastać: polityczne intrygi, podżeganie do wojny i utratę najbliższych. Kiedy spotyka Mirrę, dziwną leśną istotę, uświadamia sobie, że zniknięcie jego siostry jest związane z przebudzeniem się złowrogiej mocy. Mirra też jest w trakcie tajnej misji – poszukuje dzwonka, który chronił jej plemię przed zagrożeniem ze strony cieni. Sigurd i Mirra powoli odkrywają, że nikt nigdy nie powiedział im całej prawdy: o ich rodzicach, o świecie, w którym żyją, o okrutnej przeszłości i o tym, co czai się w ciemności… Czy chłopiec stawi czoła własnej przeszłości i zawalczy nie tylko o siostrę?
Milcząca trójka to seria fantasy inspirowana epoką wikingów: mamy tu grody wojowników, walkę o władzę, ale także tajemnicze leśne plemiona rządzące się własnymi prawami; legendy i magiczne stwory, prawdziwą przyjaźń i przejmujące rodzinne opowieści.

Dwukropek
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-814-1552-1

Tytuł oryginalny: De tre tyste. Elaras trost

Liczba stron: 320

Format: 14.5x20.3cm

Cena detaliczna: 44,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...