Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Opowiadania wszystkie

Clarice Lispector

Opowiadania wszystkie

7.0

(74 ocen) wspólnie z

59,99

 

W końcu nadszedł moment w którym opowiadania " wielkiej czarownicy brazylijskiej literatury" ukazały się na polskim rynku!

Lispector opowiada o ludziach którzy czują się samotni, mimo tego że posiadają oni rodziny. Jednak głównymi bohaterkami jej prozy są kobiety- zarówno kobiety starsze jak i młodsze. Kobiety inteligentne, zalotne , fascynujące się mężczyznami o dużym potencjale intelektualym. Kobiety wyalienowane, duszące się mieszczańskich konwenansach i znajdujące się na skraju załamania nerwowego.
Jej unikatowa pod względem stylu proza jest pełna uczuć i wrażeń – a przez to uniwersalna, skutecznie opiera się upływowi czasu.

W.A.B.
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2019-10-16

ISBN: 978-83-280-6159-0

Liczba stron: 592

W.A.B.

Format: 150x225 mm

Cena detaliczna: 59,99 zł

Konferencja poświęcona wydaniu opowiadań autorki

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Julia Migdał

warta przeczytania

Opowiadania przedstawione przez Lispector dotyczą kobiet- przedstawiają one całe życie kobiet. Opisuje ona zarówno młode kobiety znudzone życiem jak i samotne kobiety mające 80 lat. Jestem zachwycona! Z całego serca polecam tą autorkę.
Wiktoria Latacz

dla kobiet

Polecam! Lispector w swoich opowiadaniach używała bardzo przyjemnego języka, książkę czytało się z przyjemnością. Książka od kobiety dla kobiet.
Dorota Pawlik

polecam

Już jakiś czas temu usłyszałam o Clarice Lispector, tak więc gdy tylko dowiedziałam się o tym że w Polsce ukaże się jej książka, wiedziałam ,że muszę ją mieć. Czytało się ją z wielką przyjemnością

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...