Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Opowieść Podręcznej

Margaret Atwood

Opowieść Podręcznej

39,90

 

Wstrząsająca antyutopia o piekle kobiet

Świat jak z najgorszego koszmaru, gdzie reżim i ortodoksja są jedynym prawem.

Freda jest Podręczną w Republice Gilead. Może opuszczać dom swojego Komendanta i jego Żony tylko raz dziennie, aby pójść na targ, gdzie wszystkie napisy zostały zastąpione przez obrazki, bo Podręcznym już nie wolno czytać.

Co miesiąc musi pokornie leżeć i modlić się, aby jej zarządca ją zapłodnił, bo w czasach malejącego przyrostu naturalnego tylko ciężarne Podręczne mają jakąś wartość.

Freda pamięta jeszcze, choć wydaje się to nierealne, że kiedyś miała kochającego męża, piękną córeczkę, pracę, własne pieniądze i mogła mówić.

Ale tego świata już nie ma…

Wielka Litera
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: drugie

ISBN: 978-83-803-2434-3

Tytuł oryginalny: The Handmaid's Tale

Liczba stron: 368

Wielka Litera

Format: 13.5x20.5cm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Audiobook

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Dominika Trzmiel

Gorąco polecam!

Po obejrzeniu serialu stwierdziłam, że przeczytam również książkę. Jestem zachwycona, powieść jest o niebo lepsza niż serial.  Autorka stworzyła bardzo ciekawy a zarazem przerażający obraz świata w którym kobieta traktowana jest jak maszyna do rodzenia bez możliwości samodzielnego myślenia. Książka pisana w pierwszej osobie sprawia, że czujemy ten sam ból, smutek i wściekłość co główna bohaterka. Jednocześnie jesteśmy traktowani jak dobrzy znajomi, którzy słuchają przerażającej historii kobiety. Bardzo wciągająca. Nie mogę się już doczekać aż przeczytam Testamenty. Gorąco polecam!

Wiktoria Król

Wizja przyszłości

Opowieść podręcznej jest to genialnie napisana książka, której fabuła i akcja wciąga niemal od pierwszej strony. Z chęcią poznajemy losy głównej bohaterki i towarzyszymy jej w tym trudnym czasie. Powieść napisana jest lekko i przyjemnie. Jednak po zakończeniu zmusza do refleksji i pozostawia pytanie, czy taki świat właśnie czeka kobiety. Zachęcam do przeczytania przed obejrzeniem serialu.

Weronika Kleniuk

Fantastycznie przerażająca

Książka jest fantastyczna i przerażająca zarazem. Autorka świetnie wciągnęła czytelnika w brutalność i nieludzką przestrzeń. Po lekturze przychodzą różne myśli i nadzieja aby to co zostało przedstawione w książce nigdy się nie wydarzyło. Polecam, ponieważ autorka w niesamowity sposób pokazała jak świat może się zmienić, a kobieta po raz kolejny stanie się tylko przedmiotem. Warto przeczytać. 

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...