Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Opowieść wigilijna

Charles Dickens

Opowieść wigilijna

32,42

 

Poczujcie ducha świąt Bożego Narodzenia dzięki dickensowskiej „Opowieści wigilijnej” w wydaniu ilustrowanym – wymarzonym dla młodych czytelników. W mroźny wigilijny wieczór bogaty chciwiec, Ebenezer Scrooge, pracuje do późna w swoim „kantorze” przy brukowanej londyńskiej uliczce i nie pozwala spędzić świąt z rodziną swojemu pracownikowi – biednemu jak mysz kościelna Bobowi Cratchitowi. Scrooge nie ma pojęcia, że jego dawny wspólnik – nieżyjący od siedmiu lat Jakub Marley – zamierza złożyć mu upiorną wizytę. Planuje ostrzec skąpca, że niedługo przyjdą do niego trzy duchy: Minionych, Obecnych i Przyszłych Świąt Bożego Narodzenia, aby przekonać go do zmiany postępowania, zanim będzie za późno! Dzięki spotkaniom z Duchami, Scrooge zaczyna dostrzegać błędy, które popełnił i uświadamia sobie, że nie ma nic lepszego niż bycie kochanym przez ludzi. Poznajcie „Opowieść wigilijną” – edycję stworzoną specjalnie z myślą o młodych czytelnikach i jednocześnie wierną oryginałowi. Ponadczasowa historia Ebenezera Scrooge’a, sprawi, że jeszczebardziej docenicie ducha świąt Bożego Narodzenia. Tej książki nie sposób odłożyć na półkę! Klasyczne dzieło Charlesa Dickensa, w wydaniu idealnym na prezent oraz dla początkujących czytelników! W serii Ilustrowana klasyka literatury nakładem Wydawnictwa Frajda ukazały się: „Sherlock Holmes.Pies Baskerville’ów”, „Moby Dick”, „Drakula”.

Frajda
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-835-7029-7

Tytuł oryginalny: A Christmas Carol

Liczba stron: 128

Format: 20.5x23.0cm

Cena detaliczna: 54,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...