Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Opowieści dziadka profesora

Telmo Pievanni, Andrea Vico

Opowieści dziadka profesora

9.2

(5 ocen) wspólnie z

55,26

 

Nagradzana, literacka książka popularnonaukowa, która zabierze cię w kolorową podróż, podczas której odkryjesz tysiące roślin udomowionych przez człowieka, mających duży wpływ na nasz świat. Każdy stragan skrywa fascynujące tajemnice i ciekawostki. Czy wiesz, że kiedyś banany miały pestki, a niektóre migdały są trujące? Rośliny nie tylko są źródłem pożywienia, otrzymujemy z nich przyprawy, lekarstwa, pozyskujemy surowce. Wzbudzały zainteresowanie królów i przynosiły im ogromne bogactwa. Ich historia pomaga zrozumieć teraźniejszość i stawić czoła przyszłości. Przez tysiąclecia kształtowały nasze smaki i węch, w rezultacie zmieniając też i nasze przyzwyczajenia. Myślimy, że my je udomowiliśmy, kiedy tak naprawdę, to one udomowiły nas! Na fascynujących opowieściach dziadka profesora się nie skończy. Spotkasz ludzi z całego świata, a na samym końcu książki znajdziesz przepisy na smaczne potrawy z różnych kontynentów.

Książka otrzymała nagrodę dzieci w konkursie Stowarzyszenia Ekologów Legambiente i Nagrodę Andersena w kategorii najlepsza książka popularnonaukowa. W duchu holistycznej edukacji łączy na pozór odległe obszary wiedzy (biologię, nauki społeczne, geografię, historię, kulturę), aby rozwijać myśleć przyczynowo-skutkowe, i przynosić głębsze zrozumienie złożonej natury wyzwań i problemów przyszłości. Wiedza sama wchodzi do głowy!

O autorach. Telmo Pievani, jest ewolucjonistą, profesorem nauk biologicznych na Uniwersytecie Padewskim. Autor ponad 240 publikacji naukowych. Jest również autorem tekstów do przedstawień teatralnych i musicali. Andrea Vico, wykładowca dziennikarstwa na Uniwersytecie w Turynie na Wydziale Nauk Społecznych, dziennikarz, od ponad 25 lat zajmuje się popularyzacją nauki. Otrzymał kilka nagród dziennikarskich za publikacje na temat technologii, środowiska i związku między społeczeństwem a postępem naukowym. Jest autorem kilku książek, głownie dla dzieci i młodzieży. Nicolo Mingolini, projektant graficzny, ilustrator. Współpracuje z Uniwersytetem w Cambridge, jest twórcą identyfikacji wizualnej międzynarodowej konferencji poświęconej bioluminescencji.

Rekomendowany wiek: 8-100 lat.

Levyz Books
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-666-3335-3

Tytuł oryginalny: Piante in viaggio

Liczba stron: 144

Levyz Books

Format: 193x263mm

Cena detaliczna: 84,00 zł

Tłumaczenie: Stefańczyk Agnieszka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...