Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Opowieści indiańskie

Sylwester Przybyło

Opowieści indiańskie

30,00

 

Rdzenni mieszkańcy Ameryki Północnej są bohaterami wielu książek, po które chętnie sięgają zarówno młodzi, jak i starsi czytelnicy. Indianie – bo o nich mowa – stanowią barwną grupę etniczną, której kultura i wierzenia budzą powszechne zainteresowanie. Winnetou, tytułowy fikcyjny bohater powieści Karola Maya, którego podziwiali chłopcy i do którego wzdychały dziewczęta, czy też Pocahontas, córka indiańskiego wodza, wzbudzająca zachwyt wszystkich, przybliżyli ludziom na całym świecie codzienne życie Indian, ich walkę o tożsamość oraz wierzenia.
Tę wiedzę doskonale uzupełnia Sylwester Przybyło, autor „Opowieści indiańskich”. Zebrał on czternaście legend opowiadających o wykuwaniu zasad rządzących codziennym życiem Indian. Stare, mądre przekazy w prosty sposób wyjaśniają podstawowe zjawiska towarzyszące ludziom na co dzień. Zachęcają do zastanowienia się nad tym, skąd przyleciały do nas ptaki, dlaczego nie można uciec przed własnym cieniem, skąd się wzięły nenufary, jak powstała tęcza… Barwne opisy nie pozwalają nawet na chwilę oderwać się od tekstu i przeżywania opowiadań na równi z bohaterami legend.
To świetna lektura pozwalająca nie tylko pogłębić własną wiedzę, lecz także miło spędzić czas, oczami wyobraźni podziwiając piękno przyrody.

Rozpisani.pl
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-948-0353-7

Liczba stron: 80

Format: 16.5x23.5cm

Cena detaliczna: 30,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...