Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Opowieści kornika O tajemnicach Mszy Świętej

Emilia Litwinko

Opowieści kornika O tajemnicach Mszy Świętej

11,90

 

Mała Dorotka nie lubi chodzić do kościoła, bo jej się tam bardzo nudzi. Ksiądz mówi coś monotonnym głosem, organista gra jakieś ponure pieśni, mama każe stać grzecznie. Ale któregoś dnia spotyka tam rezolutnego kornika, który zamieszkuje w kościelnej ławce. Kornik bardzo się dziwi, że ktoś może się nudzić na Mszy Świętej. Przecież dzieją się tam tak niezwykłe rzeczy, można doświadczyć cudów i poznać wielkie tajemnice. Dorotka prosi go, by jej o tym wszystkim opowiedział, co jej nowy przyjaciel czyni z wielką ochotą podczas ich spotkań w kościele. Dorotka nie może się doczekać kolejnej Mszy, aby usłyszeć następną opowieść kornika.

Posłuchaj razem z nią, co tak niezwykłego wydarza się podczas Mszy Świętej, a na pewno, tak jak ona, przestaniesz narzekać na nudę w kościele i zapragniesz jak najczęściej uczestniczyć w tych cudownych tajemnicach, z jakimi tam się spotykamy.

Opowieści kornika to książka dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, która pomaga im w zrozumieniu i przeżywaniu liturgii eucharystycznej.

Emilia Litwinko to absolwentka Politechniki Gdańskiej, żona kochającego męża, mama dwuletniego Antosia i dwumiesięcznego Adasia; w 2007 roku została wyróżniona w ogólnopolskim konkursie literackim „Ja i mój świat”; autorka wydanej przez Wydawnictwo eSPe książki Babcia; nieustannie zachwycona miłością – tą mniejszą, ludzką, i tą Największą, Jedyną i Wieczną.

eSPe
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-748-2677-8

Liczba stron: 78

Format: 140x200mm

Cena detaliczna: 11,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...