Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Opowieści mrówki O tajemnicach Biblii

Emilia Litwinko

Opowieści mrówki O tajemnicach Biblii

8,89

 

Wręczając Adasiowi piękną, grubą książkę, babcia powiedziała, że to powinna być najważniejsza książka w jego życiu. Słowa babci przypomniały się chłopcu w nocy i postanowił zajrzeć do tajemniczej księgi. Wtedy wydarzyło się coś zupełnie niespodziewanego: jego pokój zniknął, a chłopiec znalazł się w pięknym ogrodzie, zamieszkanym przez Adama i Ewę, którzy mają właśnie zamiar zjeść pewien owoc. Opowiedziała mu o tym rezolutna mrówka, którą tam spotkał. Okazało się, że to dopiero początek jego przygód, bo wkrótce zawędrował w pobliże wielkiej konstrukcji budowanej przez człowieka imieniem Noe, a potem uczestniczył w kolejnych niesamowitych wydarzeniach, opisywanych w Biblii. W odkrywaniu tajemnic Pisma Świętego towarzyszy cały czas Adasiowi sympatyczna mrówka, wyjaśniając sens tego, co chłopiec widzi i doświadcza. Wyrusz razem z Adasiem w fascynującą podróż po świecie Biblii, poznaj jej tajemnice i posłuchaj pełnych humoru opowieści małego, ale bardzo mądrego owada!
Opowieści mrówki to książka dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Wprowadza je w świat biblijnych historii, ukazując w nich dobrego, przebaczającego Boga, który od początku troszczył się o swe stworzenie i umiłował ludzi tak bardzo, że w końcu oddał za nich swoje życie.

eSPe
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-748-2712-6

Liczba stron: 104

Format: 14.0x20.0cm

Cena detaliczna: 14,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...