Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Opowieści o dzikich zwierzętach, które mogą wyginąć. 60 poruszających historii o najbardziej zagrożonych gatunkach zwierząt na świecie

Kimberlie Hamilton

Opowieści o dzikich zwierzętach, które mogą wyginąć. 60 poruszających historii o najbardziej zagrożonych gatunkach zwierząt na świecie

9.0

(17 ocen) wspólnie z

17,99

 

Na ratunek dzikim zwierzętom, które być może już nigdy nie zaznają wolności.

Poznaj przedstawicieli najbardziej zagrożonych gatunków, bez których nasz świat będzie wyglądał zupełnie inaczej.

Koalę, która cudem ocalała z pożaru w australijskim buszu, szczęśliwie wróciła na wolność i została ambasadorem programu adopcyjnego koali. Puchacza śnieżnego, który zagrał sowę Harrego Pottera, i dzięki temu przyczynił się do ocalenia tego gatunku. I pierwszego w historii wieloryba, którego udało się ponownie wypuścić na wolność.

Przygotuj się na moc faktów i dowiedz się, co możesz zrobić, żeby ocalić dzikie gatunki.

Inspirująca lektura dla dzieci w wieku 6+, które chcą zmienić przyszłość świata i żyjących na nim zwierząt.

„Nasza planeta jest siedliskiem najprzeróżniejszych niezwykłych zwierząt, począwszy od maleńkich kolibrów po wieloryby dłuższe niż dwa piętrowe autobusy. Jednak wiele z nich popadło w tarapaty. Niektóre gatunki niegdyś licznie zamieszkujące ziemię zniknęły już na zawsze. I podobnie jak dawno temu mamuty – wiele zwierząt w dzisiejszych czasach jest na skraju wyginięcia.

Kto przyczynił się do tego masowego wymierania? My. LUDZIE.

Dobra wiadomość jest taka, że my, ludzie, możemy również to zatrzymać. Możemy zmienić przyszłość świata i żyjących na nim zwierząt, podejmując działania naprawcze. Powinniśmy się jednak pospieszyć. Wiele gatunków, o których mowa w tej książce, jest zagrożonych, a inne łatwo mogą się znaleźć w tej samej sytuacji.

Wszystkie te zwierzęta jako jednostki są godnymi podziwu „buntownikami”, bo umiały sobie poradzić, tworząc ciekawą historię albo robiąc coś niespodziewanego czy godnego zapamiętania. Miejmy nadzieję, że poznanie tych opowieści zainspiruje młodych przyrodników, ekoaktywistów i miłośników zwierząt (takich jak wy!), by dowiedzieli się, jak pomagać zwierzętom takim jak bohaterowie tej książki.

Możecie nie uwierzyć, ale 99,9 procent gatunków, które istniały na ziemi, już z nami nie ma. Wielu uczonych uważa, że żyjemy w trakcie masowego wymierania, w czasie, kiedy ogromna liczba żywych istot wyginie.

Międzynarodowa Unia Ochrony Przyrody (IUCN) utworzyła listę zagrożonych zwierząt, aby pomóc określić, jakie gatunki najbardziej potrzebują pomocy. W Czerwonej Księdze IUCN znajduje się obecnie trzydzieści tysięcy ssaków, ptaków i płazów. Ponad jednej czwartej z tych gatunków grozi wymarcie.” (fragment książki)

Znak Emotikon
Oprawa twarda

Wydanie: Pierwsze

ISBN: 978-83-240-7577-5

Liczba stron: 160

Znak Emotikon

Format: 157x235mm

Cena detaliczna: 44,99 zł

Tłumaczenie: Małgorzata Bortnowska

Rok wydania: 2021

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...