Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Opowieści pajączka O miłości, rodzinie i małżeństwie

Emilia Litwinko

Opowieści pajączka O miłości, rodzinie i małżeństwie

13,37

 

Karolinka nie jest zadowolona, że ciągle musi kogoś słuchać. Marzy, by w końcu było tak, jak ona chce, i by rodzice przestali się kłócić. Myśli, że gdy będzie dorosła, urządzi wszystko po swojemu. Ale na razie jest dzieckiem i czuje się samotna. Ucieka na strych, by z krzeseł, koca i poduszek wybudować swój własny domek. Jednak okazuje się, że na strychu już ktoś mieszka. Mały pajączek, który bardzo dużo czyta, opowiada Karolince o książce, która uczy, jak być szczęśliwym.

Dzięki pajączkowi i Biblii Karolinka dowiaduje się, że Pan Bóg stworzył świat z miłości i nie chce, żeby człowiek był samotny. Stworzył ludzi na swoje podobieństwo, co oznacza, że jesteśmy szczęśliwi tylko wtedy, gdy żyjemy dla innych i kochamy. Nie zawsze jest idealnie, ale miłość to również wspólne pokonywanie trudności.

Opowieści pajączka to książeczka dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. W ciepły i prosty sposób wyjaśnia, na czym polega prawdziwa miłość i czym jest w Bożym planie rodzina i małżeństwo. Pomaga zrozumieć, że bycie z innymi pozwala odnaleźć radość, mimo że nie zawsze sprawy toczą się tak, jakbyśmy chcieli.

Emilia Litwinko to absolwentka Politechniki Gdańskiej, żona kochającego męża, mama dwóch synków; w 2007 roku została wyróżniona w ogólnopolskim konkursie literackim „Ja i mój świat”; autorka wydanych przez Wydawnictwo eSPe książek Opowieści mrówki, Opowieści kornika i Babcia oraz bloga katolickamama.pl, nieustannie zachwycona miłością – tą mniejszą, ludzką, i tą Największą, Jedyną i Wieczną, oraz zafascynowana macierzyństwem i możliwościami, jakie ono ze sobą niesie.

eSPe
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-748-2754-6

Liczba stron: 88

Format: 140x200mm

Cena detaliczna: 13,37 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...