Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Opowieści z Niebezpiecznego Królestwa Wersja ilustrowana

J.R.R. Tolkien

Opowieści z Niebezpiecznego Królestwa Wersja ilustrowana

7.5

(1546 ocen) wspólnie z

49,90

 

Edycja pełna magicznych opowieści Tolkiena: „Łazikanty”, „Gospodarz Giles z Ham”, „Kowal z Podlesia Większego”, „dzieło Niggle’a” oraz cykl wierszy „Przygody Toma Bombadila”, który w baśniowy sposób nawiązuje do jednej z najbardziej tajemniczych postaci występujących w bestsellerowej powieści „Władca Pierścieni”.

Ilustracje wykonał Alan Lee - najsłynniejszy z ilustratorów dzieł Tolkiena, który dostał Oscara za scenografię do ekranizacji filmowej. Jego fenomenalne działa wzbogacają wydanie mniej znanych utworów Tolkiena, które oferują niezapomnianą podróż do świata pełnego czarów i magii, w ktorym jest pełno mistycznych stworzeń.


„Kraina Czarów to ziemia, gdzie na nierozważnych czekają pułapki, a na zbyt śmiałych – więzienne lochy. […] Królestwo baśni rozciąga się daleko wzdłuż i wszerz, w górę i w głąb i pełne jest najprzeróżniejszych rzeczy i stworzeń: znajdziesz tam wszelkiego rodzaju ptactwo i zwierzęta, niezliczone gwiazdy i bezbrzeżne oceany, czarowne piękno i czyhającą zewsząd grozę, radość i smutki przeszywające jak ostrze miecza. Ten kto tam zabłądzi, może chyba uznać się za szczęśliwca […].”

Zysk i S-ka
Oprawa twarda z obwolutą

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2018-11-08

ISBN: 978-83-811-6484-9

Tytuł oryginalny: Tales From The Perilous Realm

Liczba stron: 320

Format: 160x240mm

Cena detaliczna: 49,90 zł

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Maria Domagała

Opowieści z krainy czarów

Jestem wielką fanką autora już od czasów ,,Władcy Pierścieni'', które przeczytałam wiele lat temu. Co to tej pozycji to bardzo się cieszę, że w końcu wpadła w moje ręce. Cudownie znów znaleźć się w stworzonym przez niego magicznym świecie i zapomnieć chociaż na chwilę o prawdziwym życiu i problemach. Dodatkowo obrazki i rysunki dołączone do zbioru są niesamowite, w połączeniu z opowiadaniami Tolkiena budzą wielki podziw i zaszczyt.
Paweł Koch

Must have dla fanów

Pozycja obowiązkowa dla każdego fana Tolkiena. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Baśniowy świat pełen magicznych postaci i zaczarowanych przedmiotów. Wszystkie opowidania są napisane przepięknym i barwnym językiem. Polecam.
Justyna Kłos

Bardzo polecam!

,,Opowieści z Niebezpiecznego Królestwa'' to bardzo dobra książka i nie tylko dla dzieci którym czytałam wszystkie znajdujące się w zbiorze opowiadania na dobranoc. Mi również wszystkie bardzo się podobały i postanowiłam zagłębić się bardziej w twórczość Tolkiena.

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...