Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Opowieści z Orzechowej Polany Historyjki dla dzieciaków-odważniaków

Katerina Jehoruszkina

Opowieści z Orzechowej Polany Historyjki dla dzieciaków-odważniaków

21,86

 

Choć w Opowieściach z Orzechowej Polany nie spotkacie swoich rówieśników, ale zwierzęta, to szybko odkryjecie, że mają w szkole takie same problemy jak wy. Boją się, że w nowej szkole nie znajdą przyjaciół, że nagle popełnią błąd i wystawią się na pośmiewisko, porównują się z innymi i czują się gorsze, ba, czasami wydaje się im, że nie są już kochane przez swoich rodziców – bo pojawił się młodszy braciszek. Nie jest łatwo walczyć ze swoim strachem, jeśli złamało się łapkę, a lekarzem jest wilk. Podobnie –nie jest łatwo być lekarzem, jeśli wiesz, że mały pacjent boi się ciebie i nie chce ci zaufać. Wiewiórka Marta, jednorożec Tarasik, zajączek Mirko, sówka Kropeczka – to tylko niektórzy mieszkańcy Orzechowej Polany... Opowieści o sympatycznych maluchach zostały napisane nie tylko dla dzieci. Sowa Mądra Głowa ma również kilka słów do rodziców. W prosty, ciepły sposób podsuwa rozwiązania i sygnalizuje, co należałoby zrobić – to zestaw pierwszej pomocy, kiedy pojawia się problem. Warto mieć tę książkę-apteczkę w domu, choćby dlatego, że nie zawsze mamy gotową odpowiedź na wszystko. Dziecko przejrzy się w niej jak w lusterku – a wniosek będzie tylko jeden: jeśli myszka Lula pokonała strach przed ciemnością – dlaczego ja mam tego nie zrobić? Bohaterowie z Orzechowej Polany patrzą na was i trzymają za was kciuki. Dacie radę !

Ibis
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-674-9875-3

Liczba stron: 112

Format: 20.6x27.0cm

Cena detaliczna: 42,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...