Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Opowieści z Wielkiego Lasu

Andrzej Zieliński

Opowieści z Wielkiego Lasu

7.0

(6 ocen) wspólnie z

18,27

 

Dla wszystkich, którzy lubią bajki – zwłaszcza te, w których nieustannie do czytelnika puszczane jest oko.

Wszyscy znają bajkę o Czerwonym Kapturku, Królewnie Śnieżce, dziewczynce z zapałkami czy siedmiu krasnoludkach. Ale czy wiecie, że w zaczarowanym Wielkim Lesie czekają ich zupełnie nowe przygody? I nie tylko ich: nad Jeziorem Rusałek, Czarnym Potokiem i w Wilczym Borze aż roi się od ciekawych postaci, z których każda ma do opowiedzenia swoją historię.
Poznajcie zatem bardzo mądrego Starego Wilka i jego małżonkę, Pana Puchacza i Panią Sowę, odważne Lwiątko, uroczego Bobra i wielu, wielu innych. Wraz z nimi przeżyjecie niezwykłą podniebną podróż, weźmiecie udział w hucznym świętowaniu Bożego Narodzenia i dowiecie się, jak wygląda leśny karnawał.
Te zabawne, ale i pouczające opowiastki spodobają się zarówno tym, którzy niejedną bajkę już w życiu przeczytali, jak i tym, którzy dopiero zaczynają je poznawać. Nie zwlekajcie więc i dajcie się porwać magii Wielkiego Lasu!

Andrzej Zieliński – z zawodu nauczyciel akademicki na Politechnice Gdańskiej, naukowiec i niegdysiejszy prorektor ds. projektów i współpracy europejskiej, prywatnie fan prozy Tolkiena i wielbiciel jamników, niekoniecznie rasowych.
Kiedy nie pracuje nad artykułami naukowymi i podręcznikami, chętnie przenosi się w świat fantazji, w którym zwierzęta i ludzie żyją w harmonii, wspólnie uczestnicząc w fascynujących przygodach – tak jak w jego debiucie literackim, „Opowieściach z Wielkiego Lasu”.

Novae Res
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-808-3892-5

Liczba stron: 198

Format: 12.0x19.5cm

Cena detaliczna: 32,99 zł

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...