Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Optymalna żywność dla zdrowych dzieci bez alergii Dieta wegańska i bezglutenowa

Ruediger Dahlke, Simone Vetters

Optymalna żywność dla zdrowych dzieci bez alergii Dieta wegańska i bezglutenowa

5.0

(1 ocena) wspólnie z

25,66

 

Dzieci same zdradzają, jak naturalny jest dla nich pełnowartościowy pokarm roślinny. Żadne dziecko nie wykazuje ochoty na pieczeń z królika podczas zabawy z królikiem, ale niemal każde ma nagłą potrzebę zjedzenia dojrzałych malin lub innych owoców. Niemniej jednak istnieje wiele negatywnych komentarzy na temat wegańskiej diety dla dzieci ze strony wyjątkowo nieświadomych lekarzy oraz dietetyków. Mogę zrozumieć ich dylematy, ale czy dzieci muszą cierpieć z powodu faktu, że my dorośli jesteśmy źle poinformowani?
Jako lekarze nieprawdopodobnie mało nauczyliśmy się o odżywianiu, co złościło mnie już w trakcie studiów. Dziś jednak cieszę się z tego, ponieważ ta niewielka ilość wiedzy, którą nam przekazano, okazała się być w większości błędna. Oczywiste jest, że przekaz małej ilości informacji jest lepszy od przekazu wielu błędnych dyrektyw.
Dziś wszyscy musimy zmienić myślenie na temat zdrowego odżywiania, wszak zostaliśmy nauczeni, że mięso daje siłę, a mleko wzmacnia kości. Przeprowadzono już sporo imponujących badań, które dowodzą, że mięso powoduje raka – co potwierdziła także Światowa Organizacja Zdrowia. Przyczynia się do niego również mleko oraz produkty mleczne, które osłabiają kości wskutek zaostrzania osteoporozy, stanowiąc także idealne podłoże dla rozwijania się w organizmie cukrzycy typu I.
Mając szeroką wiedzę na temat roślin i ziół, jej misją stało się towarzyszenie rodzicom w trakcie najważniejszego dla ich dzieci ukierunkowania zdrowego żywienia w pierwszym okresie ich życia. Ta książka kucharska traktuje w szerokiej mierze o witarianizmie, czyli o odżywianiu się wyłącznie świeżymi warzywami i owocami oraz piciu tylko czystej wody, promuje wszystko, co świeże, i odrzuca gluten. Ochrona dzieci przed zaflegmieniem tkanek (wskutek spożycia mleka lub produktów mlecznych), układu nerwowego oraz mózgu (wskutek spożycia glutenu) jest najzdrowszym prezentem, jaki możemy im podarować na drogę życia.
Simone Vetters, najlepiej jak tylko potrafi, wspiera rozwój i cieszę się, że mogę ją w tym wspomóc, tak jak ona wspierała mnie podczas wielu seminariów o Tajemnicy życiowej energii.
Ukierunkowanie dzieci na właściwy tor żywienia i energii życiowej jest jednym z najszlachetniejszych zadań medycyny.

Kos
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-764-9184-4

Tytuł oryginalny: Guten Essen fur gesunde Kinder

Liczba stron: 128

Format: 12.5x18.5cm

Cena detaliczna: 39,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...