Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Organizacja produkcji filmu fabularnego w Polsce

Zabłocki Michał J.

Organizacja produkcji filmu fabularnego w Polsce

7.2

(18 ocen) wspólnie z

59,00

 

Pierwsza od 30 lat na polskim rynku wydawniczym książka będąca kompendium wiedzy o organizacji produkcji filmu fabularnego w Polsce. Podręcznik, vademecum, ale i przystępnie pisany poradnik adresowany zarówno do początkujących producentów i kierowników produkcji, jak i studentów szkół filmowych oraz wszystkich zainteresowanych realizacją filmów (np. przedstawicieli instytucji i przedsiębiorstw rozważających zaangażowanie patronackie i sponsorskie w produkcję filmową).

Trzy główne atuty tej publikacji to: usystematyzowanie podstawowych zagadnień i pojęć dotyczących funkcjonowania rynku filmowego w Polsce (zwięzła prezentacja głównych podmiotów, dostępnych źródeł finansowania i sposobów obniżania kosztów produkcji oraz mechanizmów prawnych, urzędowych i organizacyjnych – wg stanu na 30.06.2013 r.); omówienie zakresu obowiązków i predyspozycji poszczególnych zawodów filmowych (w różnych pionach realizatorskich) oraz walor edukacyjny, stanowiący podwalinę dla teorii zarządzania produkcją filmową.

Warto również podkreślić, że książka ta, z jednej strony gruntownie udokumentowana i bogata w źródła, z drugiej strony jest przystępnie napisana – co zdecydowanie poszerza grupę jej czytelników. Dziesięciu rozdziałom towarzyszą cztery obszerne aneksy: wzór kompletnego kosztorysu filmu fabularnego, adresy szkół filmowych prowadzących kierunek organizacji produkcji, słownik terminologii branżowej z podziałem na różne dziedziny produkcji oraz encyklopedia zawodów filmowych.

Książka "Organizacja produkcji filmu fabularnego w Polsce" zdobyła uznanie autorytetu w tej dziedzinie - prof. Edwarda Zajička – oraz prof. Marka Hendrykowskiego.

Wojciech Marzec
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-932-6574-9

Liczba stron: 440

Format: 165x235mm

Cena detaliczna: 59,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...