Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Oriana Fallaci. Portret kobiety

Cristina De Stefano

Oriana Fallaci. Portret kobiety

7.9

(279 ocen) wspólnie z

38,00

 

Znakomita biografia na podstawie niepublikowanych dotąd materiałów!
Oriana Fallaci
Kobieta, która przeprowadziła historyczny wywiad z Lechem Wałęsą.
Przebojem weszła do świata dziennikarstwa, zdominowanego przez mężczyzn. Odkryła Amerykę lat 50., zaprzyjaźniła się z gwiazdami Hollywood i kosmonautami z bazy NASA. W latach 60. zamieszkała w Nowym Jorku, żeby być stale w centrum świata informacji. W 1967 roku jako jedyna włoska dziennikarka pojechała do Wietnamu, by wreszcie pisać o polityce na swój sposób. Stawiła czoła najpotężniejszemu człowiekowi tamtej epoki, Kissingerowi.
„Orianę Fallaci wielu pamięta z ostrej krytyki jakiej poddała islam w książce Wściekłość i duma tuż po ataku z 11 września 2001, całkowicie marginalizując jej międzynarodową karierę dziennikarską, powieści czy kampanie na rzecz kobiet. Dzięki dokumentom jej spadkobierców, Cristina De Stefano zrekonstruowała obszerną biografię Oriany”.
L’Espresso

Sonia Draga
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2014-09-24

ISBN: 978-83-799-9068-9

Tytuł oryginalny: Oriana. Una donna

Liczba stron: 352

Sonia Draga

Format: 14.3x20.5

Cena detaliczna: 38,00 zł

Tłumaczenie: Alina Pawłowska-Zampino

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...