Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Orły nad Europą Losy polskich lotników w czasie drugiej wojny światowej

Adam Zamoyski

Orły nad Europą Losy polskich lotników w czasie drugiej wojny światowej

52,90

 

Najpiękniejszy rozdział w historii lotnictwa polskiego.

1939 rok – zdewastowany sprzęt, anachroniczne dowodzenie, brak paliwa i... tysiące pasjonatów, elita elit, lotnicy, których już wkrótce miał podziwiać cały świat. Adam Zamoyski opowiada o losach polskich lotników, o ludziach, których historia najpierw uczyniła bohaterami, a potem skazała na zapomnienie.
Skąd pochodzili? Jakimi szlakami docierali do RAF-u? Jakie przygody spotykały ich po drodze? Dlaczego ich udział w bitwie o Anglię jest nie do przecenienia?
Orły nad Europą pozwalają poczuć wyjątkowy smak podniebnych ewolucji, ale opowieści o naziemnym, codziennym (i conocnym!) życiu polskich pilotów
są nie mniej intrygujące.

Adam Zamoyski – (ur. 11 stycznia 1949 w Nowym Jorku), historyk i eseista. Debiutował biografią Chopina w 1979 r. Z ramienia rodziny jest dyspozytariuszem majątku Czartoryskich –Zamoyskich. Obecnie jest prezesem zarządu Fundacji Książąt Czartoryskich, założonej przez jego kuzyna Adama Karola Czartoryskiego w 1991 r.
Adam Zamoyski jest synem Stefana Adama Zamoyskiego i Elżbiety Czartoryskiej. Ojciec był doktorem prawa, właścicielem majątku w Wysocku, odznaczony Orderem Virtuti Militari. Rodzeństwo: Maria Helena (ur. 1940) i Zdzisław Klemens (ur. 1943).
A. Zamoyski w 1997 otrzymał dyplom ministra spraw zagranicznych za wybitne zasługi dla kultury polskiej. W 2007 został odznaczony komandorią Orderu Odrodzenia Polski.

Literackie
Oprawa twarda

Wydanie: drugie

ISBN: 978-83-080-4440-7

Liczba stron: 416

Format: 165x245mm

Cena detaliczna: 52,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...