Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Osiecka Tego o mnie nie wiecie

Beata Biały

Osiecka Tego o mnie nie wiecie

7.2

(381 ocen) wspólnie z

46,99

 

O jednej z najwybitniejszych polskich artystek opowiadają m.in. Olga Lipińska, Hanna Bakuła, Maryla Rodowicz, Magda Umer, Krystyna Janda, Daniel Passent i Jerzy Satanowski. Każda z tych osób tworzy osobisty portret genialnej przyjaciółki. Z rozmów na temat Osieckiej wyłania się postać pełna sprzeczności: delikatna i okrutna, namiętna i nieczuła, bujająca w obłokach i materialistka, radosna i popadająca w stany depresyjne.

Każdy z przyjaciół zapamiętał ją trochę inaczej.

Dla każdego miała inną twarz.

Osiecka była jak lustro, w którym odbija się świat ze wszystkimi jego barwami i emocjami. Po jej śmierci to lustro rozpadło się na tysiące kawałeczków, każdy z nas zachował swój kawałek i widzi Agnieszkę w taki sposób, w jaki sam postrzega świat.

Każdy z nas opowie inną historię.

W.A.B.
Zintegrowana

Liczba stron: 304

W.A.B.

Cena detaliczna: 46,99 zł

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Jowita Surdek

Polecam!

Fantastyczny portret Agnieszki Osieckiej, której twórczość do dnia dzisiejszego jest bardzo ceniona. Autorka rozmawiała z wieloma osobami dla których Osiecka była bardzo bliska, każda z tych osób inaczej odbierała jej osobę. Książka jest ciekawa bo można zobaczyć jak barwną była ona postacią. Polecam gorąco.

Weronika Świtoń

Kobieta o wielu twarzach

Książkę śmiało mogę polecić dla osób, które lubią twórczość Agnieszki Osieckiej ale nie tylko. Jest to fantastyczny portret kobiety o wielu twarzach i o wielu zdolnościach. Pokazuje nie tylko chwile chwały ale także upadki z którymi pisarka się mierzyła. Zachęcam do przeczytania, można lepiej poznać Osiecką. 


Ania Czop

Niesamowity portret

Niesamowita książka. Uwielbiam Osiecką, cieszę się, że mogłam dowiedzieć się czegoś na jej temat od osób jej bliskich. Książka ukazuje fenomenalny portret kobiety, która wiedziała co to życie. Autorka wykonała kawał dobrej roboty, który polecam. 

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...