Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Otwarty umysł, otwarte serce. Kontemplacyjny wymiar Ewangelii

Thomas Keating

Otwarty umysł, otwarte serce. Kontemplacyjny wymiar Ewangelii

25,86

 

Kiedy naprawdę kochasz siebie, dostrzegasz, że twoje prawdziwe ja to Chrystus, który objawia się w tobie

Na kartach Ewangelii Jezus zachęca, byśmy modlili się w ukryciu naszego serca, gdzie możemy spotkać się z Ojcem patrzącym na nas z miłością. Modlitwa głębi jest szczególnym rodzajem takiego spotkania i otwiera nas na kontemplacyjny wymiar Dobrej Nowiny.

Ojciec Thomas Keating, trapista, założyciel i duchowy przewodnik Ruchu Odnowy Kontemplacyjnej, daje nam jedno z najlepszych wprowadzeń do praktyki modlitwy głębi. Tłumaczy w nim, czym jest, a czym nie jest prawdziwa kontemplacja, oraz krok po kroku przeprowadza czytelnika przez jej etapy. Przekonuje, że praktykując ją, mamy szansę nie tylko lepiej poznać Boga, ale przede wszystkim samych siebie. W wewnętrznej ciszy Duch Święty dotyka naszych dusz i leczy nasze najgłębsze rany, a Jego obecność rodzi w nas owoce pokoju i radości.

Poddajemy się powabom wewnętrznej ciszy, uspokojenia i pokoju. Nie staramy się o żadne odczucia, nad niczym nie rozmyślamy. Nie wkładając w to wysiłku, zagłębiamy się w tę obecność, pozwalając, by wszystko inne odeszło. Ona wie o mnie wszystko – zna wszystkie moje słabości, zranienia – a mimo to kocha mnie nieskończenie. Jest obecnością leczącą, umacniającą, odświeżającą.

Thomas Keating (1923–2018) – trapista, który podjął dzieło odnowy tradycji kontemplacyjnej w Kościele. Autor wielu książek traktujących o życiu duchowym, które stanowią cenną pomoc formacyjną dla osób chcących praktykować modlitwę głębi.

WAM
Oprawa miękka

Wydanie: 1

ISBN: 978-83-277-3885-1

Liczba stron: 224

Format: 19.4x12.4cm

Cena detaliczna: 44,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...