Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Pakiet Wielkiego Kalibru: 21:37 / Ofiara Polikseny / Pogrom w przyszły wtorek

Marcin Wroński, Marta Guzowska, Mariusz Czubaj

Pakiet Wielkiego Kalibru: 21:37 / Ofiara Polikseny / Pogrom w przyszły wtorek

79,99

 

Bestsellerowe kryminały, które otrzymały Nagrodę Wielkiego Kalibru!

Mroczna seria: kryminał historyczny, kryminał archeologiczny oraz klasyczny czarny kryminał!

Mariusz Czubaj, Marta Guzowska oraz Marcin Wroński i ich trzy powieści kryminalne świetnie przyjęte przez krytyków i czytelników!

Mariusz Czubaj, "21:37"

Pierwszy kryminał z Rudolfem Heinzem – współczesna powieść noir Mariusza Czubaja!

Wiosna 2007. W okolicach Centrum Olimpijskiego w Warszawie znaleziono zwłoki dwóch młodych mężczyzn. Okazuje się, że ofiarami są klerycy z żoliborskiego seminarium. Z powodu makabrycznych szczegółów zbrodni oraz symboli narysowanych szminką przez mordercę do rozwiązania zagadki zostaje powołana specjalna grupa operacyjna. Dołącza do niej Rudolf Heinz – specjalista od opracowywania portretów psychologicznych przestępców. Heinz sześć lat wcześniej wytypował maniakalnego mordercę, który zabijał z pobudek religijnych.

Sprawa jest delikatnej natury, tym bardziej że w kręgu podejrzanych są osoby szanowane i wpływowe: rektor seminarium, znany biznesmen oraz wybitny biblista. Śledztwo prowadzone przez Heinza dodatkowo się komplikuje, gdy na Śląsku zaczyna działać zabójca samotnych kobiet.

Marta Guzowska, "Ofiara Polikseny"

Upalny sierpień, trwają prace na stanowisku wykopaliskowym w Troi. Grupa archeologów dokonuje niecodziennego odkrycia: na domniemanym cmentarzysku achajskim leży obsypany złotymi blaszkami kobiecy szkielet, który doktor Pola Mor, ambitna archeolożka, identyfikuje jako szczątki mitycznej Polikseny, branki Achillesa. Radość ze wspaniałego znaleziska nie trwa jednak długo. Niebawem Mario Ybl, współpracujący z Polą antropolog fizyczny, cynik i pijak – prywatnie jej były narzeczony – natyka się na zwłoki ...koleżanki z ekipy badawczej. Grozy całej sytuacji dodaje fakt, iż kobieta ma poderżnięte gardło, a jej ciało zostało starannie ułożone na starożytnym ołtarzu.

Naukowcy zachodzą w głowę: czy to możliwe, że ktoś złożył człowieka w ofierze, naśladując dawny rytuał? Jak się niebawem okaże, nie będzie to ostatni tajemniczy trup znaleziony w Troi...

Debiutancka powieść Marty Guzowskiej to gratka nie tylko dla wielbicieli zagadek kryminalnych, ale również dla czytelników ceniących wartką akcję, wyraziste postaci, ostry dowcip, gotowych zmierzyć się z prawdziwym wizerunkiem archeologów, jakże innych niż słynny Indiana Jones.

Marcin Wroński, "Pogrom w przyszły wtorek"

Piąta, bodaj najbardziej mroczna odsłona przygód lubelskiego komisarza!

Zyga Maciejewski siedzi na Zamku, aresztowany przez ubecję za rzekomą kolaborację z hitlerowcami. Lojalny wobec prześladowanych kolegów po fachu, zgadza się pomóc majorowi Grabarzowi, gdy ten żąda, by zapobiegł pogromowi mającemu wybuchnąć w Lublinie. Jeśli Maciejewski odmówi ubekowi, życie jego byłego podkomendnego zawiśnie na włosku.

Nonkonformistyczny Zyga nie bez kłopotów odnajduje się w powojennym Lublinie, zalewanym falami nowych przybyszy, mieście spekulantów, oszustów i bandytów. Tymczasem do milicji docierają niepokojące informacje o serii makabrycznych zabójstw. Mimo wszelkich trudności Maciejewski rozpoczyna nietypowe dochodzenie, rozpoznaje grunt i trafia na trop okupacyjnych szmalcowników.

Czy sanacyjny policjant, zagubiony w rodzącej się komunistycznej Polsce, jeszcze raz powiąże wszystkie wątki i upora się ze sprawą?

W.A.B.
ISBN: 978-83-280-2654-4

Liczba stron: 1024

W.A.B.

Format: 135x202mm

Cena detaliczna: 79,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...