Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Pakiet William Szekspir Tomy 1-5

Szekspir William

Pakiet William Szekspir Tomy 1-5

67,60

 

Krótkie, narracyjne wersje sztuk Williama Szekspira, dostosowane do potrzeb młodego czytelnika. Mogą być czytane i słuchane przez dzieci samodzielnie lub w towarzystwie rodziców, chcących wyjaśnić im dodatkowe zawiłości dzieł Szekspira. Mogą być także wykorzystane przez nauczycieli jako pomoc w nauce. Pakiet zawiera:
Tom 1. „Hamlet”
To jedna z najpopularniejszych tragedii słynnego Williama Shakespeare’a. Opowiada smutną historię księcia, który po śmierci ojca odkrywa mroczny spisek swego wuja Klaudiusza i matki, królowej Gertrudy. Sztuka opowiada o tym, jak Hamlet odkrywa prawdę o dramatycznych wydarzeniach i szuka zemsty.
Tom 2. „Romeo i Julia”
To jedna z najpopularniejszych tragedii romantycznych wszech czasów. Opowiada tragiczną historię nieszczęśliwych kochanków, Romea i Julii. Opowieść toczy się we włoskiej Weronie i przedstawia konflikt pomiędzy dwiema wpływowymi rodzinami, Montekami i Kapuletami. Pomimo odwiecznych rodzinnych animozji Romeo Monteki i Julia Kapulet zakochują się w sobie bez pamięci i biorą potajemnie ślub. Jednak ciążąca nad nimi rodzinna klątwa sprawia, że ich losy kończą się tragicznie.
Tom 3. „Makbet”
To jedna z najmroczniejszych tragedii słynnego dramatopisarza, Williama Szekspira. Sztuka opowiada historię żądnego władzy szkockiego lorda i jego żony, którzy spiskują przeciwko królowi Dunkanowi. Po śmierci Dunkana Makbet zasiada na tronie, jednak dręczą go wyrzuty sumienia i paranoja, które w końcu doprowadzają do jego upadku.
Tom 4. „Tymon Ateńczyk”
To opowieść o bogaczu, który żył ponad stan i wydał fortunę, spełniając zachcianki przyjaciół. Kiedy jego bogactwa się wyczerpały i poprosił tych samych przyjaciół o wsparcie, odkrył z przerażeniem, że nikt nie ma zamiaru mu pomóc. Zapałał nienawiścią do całej ludzkości i postanowił wieść życie pustelnika.
Tom 5. „Opowieść zimowa”
To jedna z najpopularniejszych komedii Williama Shakespeare'a. Sztuka została po raz pierwszy opublikowana w 1623 roku, i od tego czasu z wielkim powodzeniem wystawiana była na całym świecie. Jej akcja toczy się na Sycylii, wokół głównej postaci Króla Leontesa, którego dręczą obawy o lojalność żony. Zazdrość prowadzi go do planowania zabójstwa najlepszego przyjaciela, uwięzienia ukochanej i wyparcia się nowo narodzonego dziecka. Akcja sztuki toczy się przez szesnaście długich lat, podczas których Leontes zaczyna rozumieć swe błędy i w końcu odzyskuje żonę i córkę.

Tandem
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-827-1893-5

Liczba stron: 1

Format: 13.0x21.0cm

Cena detaliczna: 99,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...