Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Pampiludki na szlaku szczęścia

Asia Olejarczyk

Pampiludki na szlaku szczęścia

8.6

(14 ocen) wspólnie z

14,50

 

– Już nie mogę się doczekać! – Alimemek przestępował z nogi na nogę.
– To już dziiiś, już dziiiś! – cieszył się Gideon.
Tup-tup skakał wesoło koło jego nóg.
– Gotowi? – spytała Sara, która pojawiła się przy nich nagle nie wiadomo skąd.
Przyjaciele mieli dziś wybrać się na Szlak Szczęścia. To wyprawa, na którą wyruszają tylko nieliczne, chętne pampiludki, jest bowiem bardzo trudna i momentami niebezpieczna. Prowadzi na szczyt Wzgórza Łaski, na którym czeka na śmiałków wspaniała nagroda.

Tym razem baśniowe pampiludki zabierają małego czytelnika na wędrówkę, która przybliży mu znaczenie Ośmiu Błogosławieństw. W jaki sposób możemy „łaknąć sprawiedliwości”? Jak ktoś cichy może na własność posiąść ziemię? Co w ogóle znaczy „błogosławiony”? No i kim jest Sara, nowa przyjaciółka Gideona i Alimemka?
Pampiludki na Szlaku Szczęścia to kolejny zbiór opowiadań o mieszkańcach Pampilii, który z prostotą i dziecięcą wrażliwością objaśnia najmłodszym czytelnikom zawiłości wiary chrześcijańskiej.

Dreams
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-635-7999-9

Liczba stron: 64

Format: 155x215mm

Cena detaliczna: 29,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...