Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Pan Buźka w świecie iluzji optycznych

Bartosz Gembski

Pan Buźka w świecie iluzji optycznych

42,21

 

Bartosz Gembski – znany również jako Pan Buźka – to iluzjonista, animator, komik oraz tiktoker w jednej osobie. To także jedyny na świecie żółtoksiężnik, który od 2013 roku występuje na najróżniejszych imprezach w całej Polsce, bawiąc i zadziwiając dzieci oraz dorosłych. Nietuzinkowe podejście do zabawy, poczucie humoru i niewyczerpane pokłady energii to jego znaki rozpoznawcze. Wiedzą to ci, którzy widzieli go na żywo. Pozostali z pewnością kojarzą go z Internetu, gdzie w zabawny sposób prezentuje magiczne sztuczki oraz... iluzje optyczne, o których jest ta książka. :)
Autorzy zazwyczaj piszą, o czym jest książka – i wymyślnymi słowami przekonują Cię, żebyś ją kupił. Też bym tak zrobił, ale problem z iluzjami optycznymi jest taki, że ciężko je opisać. Bo żeby miały sens, musisz je zobaczyć. Dlatego pozwolę Ci teraz zupełnie za darmo zerknąć na demo książki i spojrzeć na pięć z nich. Ale nie więcej, okej? Pięć to dobra liczba. Na tyle duża, aby Cię zachęcić i na tyle mała, aby nie zdradzić wszystkiego. A zaufaj mi, jest co oglądać. Znajdziesz tu 149 (miało być 150, ale uznałem, że to zbyt okrągła liczba do kwadratowej książki) niewytłumaczalnych, ciekawych, intrygujących i często abstrakcyjnych ilustracji. Każda z nich to wytrych do Twojego umysłu i prawdziwy roller coaster dla wzroku.
Ojej, mam nieodparte wrażenie, że jednak niechcący udało mi się wymyślnymi słowami przekonać Cię do kupienia tej książki. No cóż, w takim razie nie pozostaje mi nic innego, jak życzyć Ci dobrej zabawy. Dobrej zabawy!

A niech to
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-958-7706-3

Liczba stron: 112

Format: 23.4x23.5cm

Cena detaliczna: 61,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...