Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Pan od mrocznych spraw

Cook Thomas H.

Pan od mrocznych spraw

5.8

(13 ocen) wspólnie z

28,00

 

DZIESIĄTA JUŻ W POLSKIM PRZEKŁADZIE HISTORIA
AMERYKAŃSKIEGO „CZARODZIEJA OPOWIEŚCI”.
W BUDOWANIU NAPIĘCIA NIE MA ON SOBIE RÓWNYCH...

To nauczycielska pasja Jacka Brancha nakazała mu po skończeniu renomowanej uczelni powrót do domu. Teraz uczy młodzież w miejscowym liceum - prowadzi tu zajęcia specjalne, opowiada o różnych postaciach, które były wcieleniem zła. I tak dowiaduje się też, że jego uczeń, Eddie Miller, to syn niesławnego Mordercy Studentki.
Ojciec Eddiego zabił młodziutką dziewczynę, za co trafił do aresztu i tam spotkała go śmierć z ręki innego więźnia, zanim jeszcze go osądzono.
Po dziesięciu latach od tamtych wydarzeń Eddie chce w ramach szkolnego projektu opisać wszystko. Z pomocą swego nauczyciela. I wtedy Jack Branch odkrywa, że niechęć miejscowych do tego pomysłu jest równie wielka jak zapał Eddiego. Co jeszcze bardziej pobudza go do prywatnego śledztwa. Zwłaszcza że Nora, jedna z nauczycielek, będzie trzymać jego stronę...

Thomas H. Cook to autor kilkunastu znakomicie skonstruowanych, nastrojowych historii ze zbrodnią i miłością w tle. Zdaniem wielu krytyków literatury kryminalnej to urodzony pisarz. Na dodatek z pozornie mrocznych i nie dających żadnych szans na szczęśliwe rozwiązanie opowieści umie on wybrnąć iście po mistrzowsku. O czym świadczą chociażby już znane u nas powieści „Szkolny romans”, „Chmura niewiedzy” czy „W mroku”.

C&T
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-747-0284-3

Tytuł oryginalny: MASTER OF THE DELTA

Liczba stron: 264

Format: 145x205mm

Cena detaliczna: 28,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...