Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Pan Paluszek
7.4

(8 ocen) wspólnie z

19,90

 

Był sobie chłopiec, który bardzo lubił malować farbami. A ponieważ często zapominał o umyciu rączek, wszędzie zostawiał odciski kolorowych paluszków. Na drzwiach do łazienki, na stole, na ścianie w kuchni, w ulubionej książeczce – paluszki były dosłownie wszędzie! Mamie chłopca bardzo podobały się obrazki, które malował chłopiec, ale odciski paluszków – nie bardzo. Pewnego dnia kiedy kolejny raz czyściła ścianę, wpadła na pewien pomysł… Usiadła obok swojego syna i poprosiła, żeby na kartce zrobił odcisk swojego ubrudzonego farbą paluszka. Chłopiec właśnie malował letnie niebo, dlatego paluszkiem zrobił niebieską pieczątkę. Mama wzięła czarny pisak i dorysowała paluszkowi oczka, rączki, nóżki i uśmiechniętą buzię. Potem paluszek dostał kapelusz i parasol.
– Czy wiesz kto to? – zapytała mama.
– To Pan Paluszek! Odpowiedział chłopiec, jakby to było oczywiste.
– A skąd ma parasol? – pytała dalej mama.
– Kupił go w sklepie.
– A dokąd idzie Pan Paluszek?
– Spieszy się na przystanek autobusowy!
Tak powstała pierwsza historia o Panu Paluszku. Od tamtej pory chłopiec często robi odciski palców na kartce i wspólnie z mamą wymyślają przygody Pana Paluszka. Ściany bywają jeszcze brudne, ale coraz rzadziej…
Książeczka w niezwykle ciekawy sposób przedstawia historię tytułowego bohatera – Pana Paluszka. Pan Paluszek gotuje ulubioną zupę, przeprowadza doświadczenie, wyjeżdża na wakacje, świętuje urodziny Pana Rączki, wybiera się do fryzjera, podróżuje po kosmosie... i przeżywa przy okazji wiele niezapomnianych przygód. Oryginalnie napisane i pięknie zilustrowane historie z życia Pana Paluszka zachęcają do poznania bliżej tego wyjątkowego bohatera.

Bosz
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-757-6256-3

Liczba stron: 44

Format: 180x180mm

Cena detaliczna: 19,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...