Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Pan Propan

Andrzej Pierowski

Pan Propan

8.5

(4 oceny) wspólnie z

24,05

 

Historia przedsiębiorcy oparta na prawdziwych wydarzeniach.

Na początku roku 1993 Andriej przyjeżdża do Warszawy, aby podjąć pracę w polskiej firmie gazowej. Nie wszystko jednak idzie zgodnie z planem. Postanawia więc sam założyć własną spółkę w Polsce. Dzięki swoim umiejętnościom i predyspozycjom, a także znajomościom w rosyjskich kręgach gazowniczych, udaje mu się osiągnąć pozycję jednego z najbardziej liczących się graczy w gronie importerów propanu-butanu.

Autor bohater ..książki zabiera czytelnika w podróż do początku lat dziewięćdziesiątych XX wieku, kiedy rynek gazowy w Polsce rozkwitał. Wracając myślami do swoich najlepszych, a zarazem najbardziej niespokojnych lat, do sytuacji bez wyjścia, wzlotów i upadków, prowadzi rozważania na temat ludzkich słabości i strategii biznesowych. Przedsiębiorca dzieli się własnymi spostrzeżeniami, osobistymi historiami i doświadczeniem życiowym oraz podpowiada, jak pokonać przeszkody na drodze do sukcesu.
Jak podjąć właściwą decyzję i zbudować najlepsze relacje z kontrahentami?
Jak stworzyć własną firmę od podstaw, obronić swój biznes, swoją rodzinę oraz siebie?
Jak zdobyć kredyt zaufania?
Jak podjąć trafną decyzję i wybrać „właściwą łódkę”?
Co oznaczają w kręgach biznesmenów takie pojęcia jak honor, sprawiedliwość, wielkoduszność, zaufanie, współpraca, umowa niepisana?
Po co przedsiębiorcom zasady moralne i jak mentalność wpływa na biznes?
Książka Andrzeja Pierowskiego „Pan Propan” jest unikalną pozycją na rynku wydawniczym – do tej pory temat rozwoju branży gazowniczej w Polsce w latach dziewięćdziesiątych, ujęty w ramy powieści obyczajowej, nie był obecny w polskiej literaturze.

AST
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-947-0501-5

Liczba stron: 214

Format: 15.0x21.0cm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...