Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Pan Samochodzik i Uroczysko

Zbigniew Nienacki

Pan Samochodzik i Uroczysko

32,50

 

Jedną z pierwszych powieści Zbigniewa Nienackiego było Uroczysko, powieść przygodowo-kryminalna, która po latach wpisało się do serii przygód Pana Samochodzika i stała jedną z najpoczytniejszych książek dla dzieci i młodzieży. Charyzmatyczny bohater powieści pan Tomasz nie jest jeszcze zawodowym detektywem posiadającym charakterystyczny wehikuł, lecz studentem historii, który uczestniczy w wykopaliskach archeologicznych na trudno dostępnej wysepce zagubionej wśród bagien. Prace archeologów rozkopujących prastary kurhan niezwykle utrudnia tajemniczy diabeł Kuwasa, będący według krążącej po okolicach legendy strażnikiem skarbów znajdujących się ponoć w grobowcu. Zagadkę diabła Kuwasy, której rozwiązania nie ułatwia miejscowa ludność, dodatkowo komplikuje tajemnica XII romańskiej kolegiaty stojącej w pobliskiej wsi i wywołującej spór pomiędzy archeologami. W to wszystko wplata się niepokojący wątek kryminalny, prowadzący na trop sprytnego mordercy. Pan Tomasz stara się rozwikłać mnożące się zagadki i stawić czoła wyzwaniom. Czy mu się to uda? Pomimo, że Pan Samochodzik jest dwudziestolatkiem, czytelnik odnajdzie go takiego, jakiego zna i lubi najbardziej: obdarzonego niezwykłym talentem detektywistycznym, rozmiłowanego w tajemnicach historycznych, posiadającego swoiste poczucie humoru i wrażliwość na kobiece wdzięki. Pan Samochodzik i Uroczysko jest doskonałym prezentem dla dziecka 12 letniego na urodziny, na Dzień dziecka czy pod choinkę.

Nadaje się także na nagrodę szkolną dla uczniów kończących klasę IV

Siedmioróg
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-827-9247-8

Liczba stron: 356

Format: 143x205mm

Cena detaliczna: 32,50 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...