Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Pan Samochodzik i złota rękawica

Zbigniew Nienacki

Pan Samochodzik i złota rękawica

7.5

(21 ocen) wspólnie z

29,99

 

Pan Samochodzik i z3ota rekawica jest powieścią sensacyjno-przygodową należącą do kanonu polskiej literatury młodzieżowej. Powieść wpisuje się jako jedenasta część do piętnasto-tomowego cyklu książek o Panu Samochodziku, charyzmatycznym historyku sztuki, detektywie, wytrawnym kierowcy i przyjacielu harcerzy w jednej osobie. Fabuła kryminalna zawiązuje się tym razem na jachcie Pana Samochodzika za sprawą tajemniczej dziewczyny o imieniu Bajeczka, która pojawia się i znika, pozostawiając po sobie przemalowaną na złoty kolor rękawicę. Choć pan Tomasz przybył na Mazury, aby żeglować śladami nieznanego mazurskiego poety ludowego, rodząca się intryga zgotuje mu wiele nieprzewidzianych przygód. Zaprowadzi go na plan filmowy, gdzie przyjdzie mu poznać sławnego aktora Simona Templera i znanego pisarza kryminałów Billa Arizonę, pozwoli wyjaśnić porwanie pięknej aktorki, każe zdemaskować szykujące się morderstwo, wreszcie umożliwi wyjaśnić tajemnicę niemieckiego rycerza ze złotą rękawicą, o którym pisał niegdyś ludowy poeta.
W 1991 roku na motywach powieści został nakręcony film fabularny pod zmienionym tytułem Lataj1ce machiny kontra Pan Samochodzik.

Siedmioróg
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-779-1926-2

Liczba stron: 374

Format: 14.3x20.5

Cena detaliczna: 29,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...