Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Papież dyktator Skrywana historia pontyfikatu papieża Franciszka

Marcantonio Colonna

Papież dyktator Skrywana historia pontyfikatu papieża Franciszka

7.0

(23 ocen) wspólnie z

34,90

 

"(Według autora książki) prawdziwy Franciszek jest całkiem inny niż jego wizerunek stworzony na potrzeby postępowej opinii publicznej. (...) Cóż, pseudosensacji na temat Watykanu pojawiło się wiele, jednak książka Colonny to dla obrazu papieża poważne wyzwanie. (...) Częste cytaty z oficjalnych wywiadów i źródeł dają spójny opis bohatera. Z całej masy faktów, dokumentów i nazwisk wyłania się obraz całkiem inny od tego, jaki lansują liberalne media." - Paweł Lisicki, redaktor naczelny "Do Rzeczy"

"Jeśli Franciszek, głowa Kościoła, sam nie czuje się szczególnie związany tradycją i sprawiedliwymi prawami, które przejął, co wtedy? (...) Jakiejkolwiek odpowiedzi udzieli się na to pytanie, będzie ona musiała uwzględniać otwierający oczy materiał zawarty w tej fascynującej książce" - Robert Royal, dziennikarz "The Catholic Thing"

"(Autor) twierdzi, że papież stał się nieobliczalny i że w Watykanie panuje przede wszystkim atmosfera strachu" - The Catholic Herald

Książka porusza kwestie:
- wybór Bergoglia na papieża zaaranżowany przez "mafię" progresywistycznych kardynałów,
- kontrowersyjna przeszłość papieża w Argentynie,
- odrzucenie przez Franciszka reformy Kurii Rzymskiej,
- narastanie korupcji i nowe skandale w Watykanie,
- manipulacje papieża przy doktrynie Kościoła,
- walka z konserwatywnymi zakonami i tradycją,
- upolitycznienie i medialny obraz Franciszka,
- mocne, autorytarne rządy papieża z Domu św. Marty.

Fundacja pro Maria et Veritate
Oprawa miękka

Data pierwszego wydania:
2018-11-23

ISBN: 978-83-660-9900-5

Liczba stron: 318

Format: 125x195mm

Cena detaliczna: 34,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...