Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Paris. Autobiografia

Paris Hilton

Paris. Autobiografia

28,80

 

Jedno imię, milion znaczeń.
Dziedziczka fortuny. Skandalistka. Dziewczyna z okładek. Gwiazda reality show.
To etykiety przypisane Paris Hilton przez innych.
Artystka. Kobieta biznesu. Aktywistka. Córka. Siostra. Żona.
To role, które podejmuje sama jako w pełni świadoma kobieta.

Paris Hilton zdobyła rozgłos jako dziedziczka hotelowego imperium, ale fortunę zbiła sama jako trendsetterka. Wykorzystując celebrycką sławę, rozwijała innowacyjne przedsięwzięcia biznesowe i mimo że nieustannie znajdowała się na celowniku prasy brukowej wytykającej jej, że jest „znana z tego, że jest znana”, dzięki wytrwałości i inteligencji zbudowała globalne imperium.
W autobiografii dzieli się swoją niezwykłą historią – odważnie, szczerze i z poczuciem humoru. To jej wielki bilans oddzielający stworzenie od stwórcy, markę od jej ambasadora. Odkrywa przed czytelnikami prawdziwe oblicze, opowiada o dzieciństwie i niezdiagnozowanym ADHD, a także o nastoletnim buncie, który doprowadził do przerażających konsekwencji. Rodzice, przekonani, że ratują swoje dziecko, umieścili ją w prywatnej instytucji zajmującej się trudną młodzieżą, gdzie przez prawie dwa lata doświadczała poniżania i wykorzystywania seksualnego. W tym piekle stworzyła swój własny świat, w którym zło nie mogło jej dosięgnąć. Wyłoniła się z otchłani, ufając tylko sobie, i przekształciła marzenia w rzeczywistość wartą miliardy dolarów.
Opowiadając z wdziękiem i godnością o swoich doświadczeniach, Paris przedstawia jednocześnie historię celebryckiej kultury widzianą jej oczami, pełną niespodziewanych zwrotów akcji i wielkich nazwisk. Co jednak ważniejsze, pokazuje swoją drogę do wewnętrznego spokoju, a przy okazji i zachęca do zadania sobie pytania o naszą rolę w jej historii. Witamy w świecie Paris Hilton.

Paris Hilton to najbardziej rozpoznawalna influencerka na świecie, ikona popkultury. Jako przedsiębiorca zbudowała wielomiliardowe globalne imperium, była pionierem nowych technologii, a także DJ-em, artystką, angażowała się też w działalność charytatywną. W 2021 roku założyła firmę 11:11 Media, przedsiębiorstwo nowej generacji, centrum popkultury łączące dostarczanie treści z promocją marek i tworzeniem społeczności. Nieustannie działa jako aktywistka na rzecz podniesienia pozycji młodych kobiet i wywiera wpływ na związane z tym celem zmiany legislacyjne, co uważa za swoje największe osiągnięcie. Mieszka z mężem w Los Angeles.

Prószyński i S-ka
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-835-2142-8

Tytuł oryginalny: Paris. Memoir

Liczba stron: 352

Prószyński i S-ka

Cena detaliczna: 49,99 zł

Tłumaczenie: Magdalena Moltzan-Małkowska

Rok wydania: 2023

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...