Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Pasażerka

Alexandra Bracken

Pasażerka

6.9

(710 ocen) wspólnie z

36,90

 

Współczesna nastolatka i XVIII-wieczny pirat w szalonym wyścigu z czasem przez kontynenty i epoki.
Etta Spencer, cudowne dziecko skrzypiec, pewnej nocy traci wszystko, co znała i kochała. W jednej chwili z bezpiecznego Nowego Jorku zostaje przeniesiona do miejsca oddalonego o wiele mil i… lat. Trafia do 1776 roku, a jej los zależy od Nicholasa Cartera, młodego korsarza związanego kontraktem z potężną rodziną Ironwoodów.
Jedynie Etta może odzyskać pewien tajemniczy przedmiot o niewysłowionej wartości. Jeśli jej się powiedzie, zostanie odesłana do XXI wieku. Ona i Nicholas wyruszają w niebezpieczną podróż po egzotycznych miejscach i w poprzek czasu. Im bardziej zbliżają się do prawdy, tym większego tempa nabiera śmiertelna gra Ironwoodów. Etcie grozi nie tylko rozłąka z Nicholasem, ale i zamknięcie drogi powrotnej do domu… na zawsze.
***
Chwyta za serce już od pierwszych stron i nie puszcza aż do nokautującego wielkiego finału!
- Sarah J. Maas, autorka bestsellerowej serii Dwór cierni i róż
Pasażerka to wyśmienita powieść przygodowa i romans.
- „New York Times”
Fanki Obcej zobaczą w Etcie sporo z Claire. Nie mogę się doczekać podróży przez kolejny tom.
- Victoria Aveyard, autorka bestsellerowej serii Czerwona królowa
Alexandra Bracken wie, jak tworzyć dobre historie. Nie dziwię się więc, dlaczego Pasażerka wywołała takie poruszenie na amerykańskim BookTubie. Z niecierpliwością czekam na kolejny tom!
- Anita Boharewicz, Book Reviews by Anita
Wskakuj na pokład i daj się porwać przygodzie, w której czas jest pojęciem względnym, a emocji nie brakuje!
- Ewa Cat Mędrzecka
Najpierw rejs XVIII-wiecznym statkiem pirackim, potem spacer po XIX-wiecznym paryskim parku, zakupy na targu w Damaszku sprzed setek lat, ale i spotkanie z kobrą w dżungli, a także wizyta w niebezpiecznym Londynie z czasu II wojny światowej… Dla Etty Spencer to piękna, lecz niebezpieczna przygoda, a dla czytelnika — fascynująca opowieść, od której nie sposób się oderwać!
- Natalia Patorska, Nadeine Na Tropie
Podróże w czasie nigdy nie były tak ekscytujące! Pirat Nick Carter i młoda skrzypaczka Etta Spencer razem stają przeciwko wrogom i wyruszają w nieznane, by zdobyć potężny artefakt. Wszystko zaczyna się komplikować, kiedy przestają być dla siebie tylko towarzyszami wyprawy. Dajcie się porwać przygodzie!
- Kinga Maszota, KiniaBook
Znajomi często mnie pytają, co czyni powieść „moją”. Odpowiadam wtedy, że potrzebuję akcji, wątku romansowego, barwnych i nieustraszonych bohaterów oraz niebanalnej historii, które sprawią, że nie mogę spać. Kiedy pytają mnie, jaka powieść spełnia te wszystkie wymagania, odpowiadam jednym słowem: Pasażerka.
- Zuzanna Burkowska, Kulturalna Szafa
Fragment książki - Pasażerka issuu.com/wydawnictwosqn/docs/pasazerka_issuu

Sine Qua Non
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-658-3676-2

Tytuł oryginalny: Passenger

Liczba stron: 432

Format: 135x210mm

Cena detaliczna: 36,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...