Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Penny rysuje przyjaciółkę

Sara Shepard

Penny rysuje przyjaciółkę

23,49

 

Bycie dzieckiem to prawdziwe wyzwanie! Czasem trudno stawić mu czoła… Penny radzi sobie, jak może. Jej przygody wzruszą i zabawią wszystkich fanów „Dziennika cwaniaczka” i nie tylko ich! Gwarantujemy – pokochacie tę dziewczynkę!
Penny Lowry, początkująca piątoklasistka i rysowniczka, jest wrażliwa i empatyczna, dlatego wiele spraw bardzo ją martwi: dlaczego jej najlepsza przyjaciółka Violet przestała ją lubić i zaprzyjaźnia się z Riley, która jest niemiła dla innych dzieci? Jaki sekret skrywa mama? Co będzie, jeśli Penny zgubi się na zakupach? 
Pytań – oraz zmartwień – ma dużo więcej, bo radzenie sobie z nowymi sytuacjami nie jest jej najmocniejszą stroną. Na szczęście znalazła na nie sposób: swoje przygody opisuje i ilustruje w listach do ukochanego psa Cosmo. 
Poza tym wydaje się, że w nowym roku na horyzoncie czekają na nią także pozytywy, takie jak powrót na zajęcia ukochanego kółka plastycznego czy spotkanie z panią Hines, szkolną naUCZUCielką.
Jak poradzi sobie Penny? Czy pogodzi się z Violet? A może znajdzie nowych przyjaciół?
Przezabawna, pisana z czułością, bogato ilustrowana książka o przyjaźni i rodzinie oraz o tym, że warto otaczać się ludźmi, którzy nas akceptują. Nie zapominając o zwierzętach!

O AUTORCE:
SARA SHEPARD jest autorką bestsellerowej serii YA Słodkie kłamstewka oraz wielu innych powieści dla młodzieży i dorosłych. Na podstawie Słodkich kłamstewek oraz serii The Lying Game powstały popularne seriale telewizyjne. Najnowszy cykl Penny rysuje to debiut autorki w kategorii książek przeznaczonych dla młodszych czytelniczek i czytelników, a zarazem powrót do przeżyć z własnego dzieciństwa. 
Pisarka mieszka w Pensylwanii wraz z mężem, psami i synami: Henrym, który miałby na imię Penelope James, gdyby urodził się dziewczynką, oraz Kristianem, który – podobnie jak jeden z bohaterów niniejszej historii – ma bzika na punkcie rollercoasterów. 

FRAGMENT KSIĄŻKI:
Cosmo jest lojalny i kochany. Nigdy nie dałby mi odczuć, że coś jest ze mną nie tak. Poza tym mój pies i ja boimy się podobnych rzeczy. Burzy. Fajerwerków. Balonów. Klaunów. Cosmo mnie rozumie.
Więc postanowione. Piszę do Cosmo.
Cieszę się, że to mamy ustalone.

RECENZJE:

„Czytelnicy bez trudu odnajdą [w Penny] część siebie (…) Ta nowa seria pisana jest prosto z serca”. BOOKLIST
„Inteligentna, emocjonalna opowieść pełna ciepła i humoru”.  
KIRKUS REVIEWS

„Czytelniczki i czytelnicy pokochają Penny i jej nietypowych przyjaciół i z pewnością odnajdą obrazki z własnych przeżyć na kartach jej ilustrowanego pamiętnika. Ta seria ma w sobie coś z Dziennika cwaniaczka  i wróżę, że stanie się ukochanym przez wielu hitem, o którym aż huczeć będzie na placach zabaw”.
MAGPIES

 

Poradnia K
Zintegrowana

Wydanie: 1

ISBN: 978-83-67784-28-3

Liczba stron: 240

Cena detaliczna: 39,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...