Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Piąta babcia Dominika

Katarzyna Ryrych

Piąta babcia Dominika

7.7

(15 ocen) wspólnie z

35,90

 

Nowa żona dziadka od razu wydała się Dominikowi podejrzana – ani nie wygląda na babcię, ani nie zachowuje się jak na babcię przystało. Nie robi na drutach, nie smaży konfitur, zna się na komputerach, a do tego według wyliczeń jest piątą babcią z kolei! Dziadek też jest jakiś inny, robi sweter z grubej wełny palcami i wcale nie uważa, że to babskie zajecie. Co się z nimi stało?
Wakacyjna nuda i leniuchowanie? Nie dla Dominika Zajonca – dziesięciolatka, którego przygody rozpoczynają się od pierwszej samodzielnej podróży pociągiem nad morze. Odwiedziny u dziadka
i poznanie piątej babci rozpoczynają serię przygód z nietypowymi osobami, nietypowymi zdarzeniami, zupełnie tak nietypowymi, jak nazwisko – Zajonc.
Dominik razem z dziadkiem, piątą babcią i nowo poznanymi koleżankami Myszowatymi zjednoczą siły i spróbują rozwiązać prawdziwą kryminalną aferę! Turecki jubiler? Fryzjerska głowa? To tylko elementy, które pojawią się na tropie do rozwikłania tajemnicy!
Uwaga! Dominik Zajonc, dziadek, piąta babcia oraz Myszowate nadchodzą!
Pełna humoru historia z przesłaniem
Piąta babcia Dominika to pierwsza część z serii Moja rodzinka. Wesoła historia o perypetiach Dominika Zajonca, dziadka i nowej babci, zachęci najmłodszych czytelników do łamania stereotypów i pokaże, że nie wszyscy musimy być tacy sami. Opowieść nie raz udowodni, że każdemu należy się szacunek i nie powinno się oceniać innych po pozorach, bo można sprawić komuś przykrość.
Autorka:
Katarzyna Rydrych – pisarka, poetka, nauczycielka i malarka, absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Zadebiutowała tomikiem poezji „Zapiski pewnej hipiski” w 1981 roku. Otrzymała nominację do tytułu „Książka Roku 2009” polskiej sekcji IBBY za opowiadanie „Siedem sowich piór”. W II Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren otrzymała pierwszą nagrodę za książkę „Wyspa mojej siostry” oraz wyróżnienie za książkę „Łopianowe pole”.

Edgard
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-662-3752-0

Liczba stron: 160

Format: 145x205mm

Cena detaliczna: 35,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...