Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Piąta kura u wozu

Justyna Bednarek

Piąta kura u wozu

8.7

(19 ocen) wspólnie z

28,47

 

Gotowi na prawdziwą DEMOLKĘ? Do Hildegardy, Belki, Żanety i Augusty niespodziewanie dołącza jeszcze jedna kura – KURDEMOLKA! To będzie prawdziwa mieszanka wybuchowa poczucia humoru i niesamowitych wydarzeń.

A wszystko zaczyna się, kiedy pan Tomasz Ogórek szuka swojego zaginionego portfela. To właśnie wtedy prosto na jego twarz spada pewna czarnopióra kura, która dołącza do jego szalonej rodzinki. Bo przecież co to za różnica: cztery czy pięć kur w gospodarstwie?… Jednak nowy ptak wprowadzi w życie Ogórków jeszcze więcej chaosu – przynajmniej tak z początku może się wydawać. Jedno jest pewne – czarnopióra kura to prawdziwa KURDEMOLKA i łowczyni przygód!

Ale to nie wszystko. Na naszych bohaterów czeka pewna MISJA. Ania Ogórek wybiera się na wycieczkę szkolną na fermę ekologiczną i tam odkrywa zaskakujący sekret jej właściciela. Chcecie wiedzieć jaki? Tego wam nie zdradzimy! Pewne jest, że kury przygotowują pewien PLAN MISJI RATUNKOWEJ. Kogo i dlaczego? Musicie zajrzeć do książki. Obiecujemy, że będzie się działo! Przygotujcie się na mnóstwo szalonych pomysłów, kupę śmiechu i niezapomnianych przygód w towarzystwie zwariowanych kur. Przecież co pięć kur, to nie cztery…

Gromadka kur wymyślona przez Justynę Bednarek i zilustrowana przez Nikę Jaworowską-Duchlińską w najnowszej serii książek dla dzieci – KURY – to wybuchowa mieszanka poczucia humoru, pomysłowości i niezwykłego talentu do pakowania się w… kłopoty! To połączenie pokochają wszystkie dzieci. Jeżeli kiedykolwiek myśleliście, że kury to nudne zwierzęta, to ta książka pokaże wam nowe (nieco zwariowane) oblicze tych uroczych ptaków!

Świetlik
Oprawa twarda

Wydanie: 1

ISBN: 978-83-8371-002-0

Liczba stron: 176

Cena detaliczna: 49,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...