Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Piekło niejedno ma imię

Jastrzębski Janusz Maciej

Piekło niejedno ma imię

44,90

 

OPARTA NA FAKTACH SENSACYJNA POWIEŚĆ Z DOSSIER, O ZBRODNICZYCH METODACH TUSZOWANIA PEDOFILII I OSOBACH STOJĄCYCH ZA TYM PROCEDEREM
KSIĄŻKA PRZEDSTAWIAJĄCA W SZEROKIM SPEKTRUM JEDNĄ Z NAJWIĘKSZYCH PODŁOŚCI, DZIEJĄCEJ SIĘ ZA PRZYZWOLENIEM RZĄDZĄCYCH I HIERARCHÓW KOŚCIELNYCH.

"...Nie jest to "grzeczna" książka. Sprawy w niej opisane przedstawiam takimi jakimi są w realnym życiu. Podłości nie można tonować, ubierać w delikatne grzeczne przenośnie. Trzeba je nazywać po imieniu, takimi jakimi są. Krzyczeć o zamykaniu na nie oczu, o znieczulicy i głupocie wyrosłej z fanatyzmu i obskurantyzmu, o hipokryzji. Powieść "Piekło niejedno ma imię" nie powstała jednak by etapować przemocą, wynaturzeniami, ale właśnie w proteście przeciw przemocy i niegodziwości.
Nie używam jednej tylko czarnej barwy. Czytelnik spotka na stronach tej książki także wielu dobrych, przyzwoitych, światłych ludzi przeciwstawiających się złu, nawet wtedy gdy muszą walczyć z nim samotnie."
Fragment wstępu do "Piekła..."

Janusz Maciej Jastrzębski, urodzony w 1945 r. Absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Dziennikarz, literat. Autor 25. książek – pastiszy („Pan Tadeusz”, Zemsta”), tomików wierszy satyrycznych i lirycznych oraz powieści sensacyjnych i książki dokumentu „Bestie. Zbrodnie i kary” o polskich wielokrotnych zabójcach 2. połowy XX wieku.

Cognata Vocabula
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-918-0753-8

Liczba stron: 462

Format: 14.7x21.0cm

Cena detaliczna: 44,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...