Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Piekło odzyskane

Grzegorz Majewski

Piekło odzyskane

6.8

(32 ocen) wspólnie z

34,90

 

Po zakończeniu II wojny światowej nie wszyscy pragnęli normalnego życia. Ziemie Odzyskane, w okolicach niemieckich umocnień Wału Pomorskiego, nie bez powodu nazywano Dzikim Zachodem. Panowało tam bezprawie, a rządził ten, kto szybciej sięgał po broń. Każdy dzień w nowej, powojennej rzeczywistości, mógł być dniem ostatnim. Gwałty, rabunki i morderstwa to codzienność w miejscu pełnym radzieckich żołnierzy, szabrowników czy ukrywających się niemieckich konfidentów. Czerwiec 1945 rok. Do Wałcza przybywa grupa leśników z zadaniem zagospodarowania poniemieckich lasów. Dla Żelisława Rosy i Adama Nowackiego patriotyczny obowiązek jest jedynie przykrywką. Były partyzant, szukający zemsty i oficer Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego, rozpracowujący wrogów ustroju będą musieli stanąć po tej samej stronie w walce z nieprawością. Zwłaszcza, że już w pierwszym dniu narażą się bandzie bezwzględnych szabrowników. Grzegorz Majewski urodził się w 1980 roku w Trzciance. Studia dziennikarskie ukończył w Poznaniu, a obecnie mieszka w Wejherowie. Jest wnukiem Żelisława Majewskiego, partyzanta AK działającego pod pseudonimami „Demon” i „Żbik”, który po wojnie został jednym z pierwszych leśniczych na terenach Pomorza Zachodniego.

Erica
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-641-8572-4

Liczba stron: 304

Format: 140x205mm

Cena detaliczna: 34,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...