Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Piękna prowincja Lucky Luke Tom 71

René Goscinny

Piękna prowincja Lucky Luke Tom 71

7.2

(13 ocen) wspólnie z

15,62

 

Kolejne przygody komiksowej legendy Dzikiego Zachodu – tym razem poza granicami USA! W trakcie rodeo Jolly Jumper zakochuje się w urodziwej klaczy Prowincji. Niestety po występach końska piękność zostaje zabrana przez właściciela do odległego Quebecu w Kanadzie. Żeby przywrócić uśmiech na pysku usychającego z miłości przyjaciela, Lucky Luke uda się śladami Prowincji na drugi koniec kontynentu, gdzie mówi się po... francusku. Także tam Samotny Kowboj będzie musiał stawić czoło przebiegłym bandytom. Jak zwykle w albumach tej serii nie zabraknie humoru, przygód ani barwnych bohaterów drugoplanowych wzorowanych na postaciach historycznych lub współczesnych, jak kabaretowa śpiewaczka Céline albo Levi Strauss, krewny wynalazcy dżinsów.

Cykl Lucky Luke był przez wiele lat tworzony przez mistrzów komiksu Morrisa i Goscinnego, a po ich śmierci jest kontynuowany przez uznanych francuskich autorów. Rysownik Achdé jest współtwórcą kilkunastu serii humorystycznych, między innymi Big Twin, Esmeralda czy Kid Lucky. Natomiast Laurent Gerra to jeden z najsławniejszych we Francji kabareciarzy i komików radiowych, który postanowił pisać scenariusze do Lucky Luke’a, bo jest wielkim miłośnikiem tego cyklu.

Egmont - komiksy
Oprawa miękka

Wydanie: 1

Data pierwszego wydania:
2019-06-03

ISBN: 978-83-281-4136-0

Liczba stron: 48

Cena detaliczna: 24,99 zł

Tłumaczenie: Maria Mosiewicz

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...