Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Piękne kłamstwa

Peter Swanson

Piękne kłamstwa

6.0

(124 ocen) wspólnie z

27,55

 

Piekielnie inteligentna opowieść o obsesji, zdradzie i morderstwie dokonanym z zimną krwią.

Harry Ackerson od dawna podziwiał swoją nieziemsko piękną i seksowną macochę Alice, która, choć ostatnio nieco powściągliwa, zawsze była dla niego miła i okazywała mu troskę. Tuż przed zakończeniem studiów Harry dowiaduje się, że jego ojciec nie żyje. Policja wierzy, że popełnił samobójstwo. Zrozpaczony Harry wraca do domu ojca i razem z Alice starają się otrząsnąć z rozpaczy i odkryć prawdę. Mężczyzna próbuje również uporządkować sprawy spadkowe, w tym antykwariat, dorobek życia Ackersona seniora.

Pewnego dnia pojawia się tu piękna i tajemnicza dziewczyna, Grace McGowan. Kobieta twierdzi, że niedawno przeniosła się w te okolice, Harry jednak podejrzewa, że wie ona o jego rodzinie znacznie więcej niż się do tego przyznaje.

Kobiety mają coraz większy wpływ na oczarowanego Harry’ego. On ma wrażenie, że im lepiej je poznaje, tym bardziej obawia się, że obie skrywają mordercze sekrety i żadna z nich nie mówi prawdy. Po jakimś czasie funkcjonariusze policji informują Harry’ego, że jego ojca ktoś zepchnął ze skały…

Marginesy
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-663-3577-6

Tytuł oryginalny: All the Beautiful Lies

Liczba stron: 300

Marginesy

Format: 135x210mm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Spotkanie z autorem

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Aneta Duszenko

Gorąco polecam. Niesamowita historia

Piękne kłamstwa to bardzo dobrze napisany thriller psychologiczny. Książka zaskakuje nas już od pierwszej strony i napięcie trzyma niemal do ostatniej. Poznajemy Harrego, który po ukończeniu szkoły powraca do domu, tam okazuje się że jego ojciec popełnił samobójstwo, czyżby? Zachęcam do przeczytania, książka jest bardzo nie oczywista. Całej pikanterii dodają rodzinne tajemnice, których jest dużo.

Justyna Sobczyk

Doskonały thriller

Świetna książka! Autor napisał kawał dobrego thrillera. Książka od razu wciąga czytelnika w środek akcji. Napisana jest bardzo konkretnie, może dlatego nie można się od niej oderwać. Jak najbardziej polecam, zaskakująca, tajemnicza i mroczna. 

Michał Dworak

Warta przeczytania

Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością tego pisarza i muszę przyznać, że bardzo udane. Piękne kłamstwa jest to inteligentna opowieść o obsesji, zdradzie oraz morderstwie. Autor bardzo ciekawie stworzył historię, której tajemniczość udziela się już od pierwszych stron. Warto przeczytać, jeżeli lubicie z napięciem odkrywać kolejne części układanki.

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...