Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Piękni samobójcy

Toni Hill

Piękni samobójcy

6.0

(115 ocen) wspólnie z

34,00

 

Barcelona, noc Trzech Króli roku 2011. Inspektor Héctor Salgado, dręczony nierozwiązaną sprawą tajemniczego zniknięcia swojej byłej żony Ruth, nie może zasnąć i siedząc na tarasie pali jednego papierosa za drugim. Nad ranem otrzymuje telefon od swojego współpracownika agenta Forta: sekretarka dyrektora generalnego w znanej firmie kosmetycznej rzuciła się pod pociąg na stacji metra. Sprawa wydaje się prosta, lecz z upływem dni Salgado znajduje dowody na to, że za pozornym samobójstwem kryje się zawiła i niebezpieczna pajęczyna kłamstw.
Tymczasem ciężarna agentka Castro, półtora miesiąca przed rozwiązaniem, spędza czas w domu na zaleconym przez lekarza zwolnieniu. Ona też myśli o niezamkniętej sprawie Ruth i nie potrafi pogodzić się z brakiem postępów w rozwiązywaniu tej tajemnicy. I chociaż w swoim obecnym stanie nie powinna zajmować się jakimkolwiek śledztwem, zdecydowaniem i uporem będzie kruszyć fasady, kryjące wielkie zło…
POWRÓT ŚRÓDZIEMNOMORSKIEJ POWIEŚCI DETEKTYWISTYCZNEJ
El Pais
FENOMEN TWÓRCZOŚCI DETEKTYWISTYCZNEJ
La Vanguardia
WSPANIAŁA I JAKŻE POTRZEBNA PRZECIWWAGA DLA OŚLEPIAJĄCEJ BIELI NORDYCKIEJ LITERATURY DETEKTYWISTYCZNEJ
The Guardian

Albatros
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-788-5568-2

Tytuł oryginalny: LOS BUENOS SUICIDAS

Liczba stron: 384

Albatros

Format: 140x205mm

Cena detaliczna: 34,00 zł

Tłumaczenie: Elżbieta Rzewuska

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...