Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Piękni w Chrystusie. Rachunek sumienia dla dorosłych i młodzieży

Dziewiecki Marek, Płaczek Franciszek

Piękni w Chrystusie. Rachunek sumienia dla dorosłych i młodzieży

10,52

 



Rachunek sumienia jest nie po to, byśmy się zadręczali, lecz po to, byśmy się nawracali. Bóg, który nas kocha niezależnie od tego, jaka jest prawda o naszej przeszłości, pragnie, byśmy uczciwie rozliczyli się z popełnionych grzechów, bo to warunek uczciwej i radosnej teraźniejszości. Nie wystarczy tu jednak sama dobra wola. Trzeba podjąć błogosławiony wysiłek powrotu na drogę Bożej miłości, gdyż jedynie na drodze miłości jesteśmy w stanie doświadczać radości, jakiej tej świat nam ani dać, ani zabrać nie może. Fundamentem nawrócenia jest rachunek sumienia. Wypełnienie pozostałych warunków sakramentu pokuty i pojednania jest możliwe jedynie na tyle, na ile wartościowy i pełny jest nasz rachunek sumienia. Jeśli rachunek ten jest niestaranny, pobieżny, rutynowy czy zawężony, to nie będzie możliwe prawdziwe nawrócenie, czyli prawdziwy powrót do wiernej miłości i do trwałej radości.

Ta książka jest dla tych, którzy chcą się nawracać, kochać i stawać coraz bardziej podobnymi do Boga. Autorzy tej publikacji – ks. Marek Dziewiecki i ks. Franciszek Płaczek – to znani rekolekcjoniści i spowiednicy. Zawarli oni w tej książce pytania, które pomogą Ci stać się najpiękniejszą, bo całkiem Bożą wersją samego siebie.

AUTORZY:

Autorzy książki to spowiednicy i rekolekcjoniści, kapłani skupieni na duszpasterstwie młodzieży, małżeństw i rodzin, związani z „Oazą Życzliwości” w Przytkowicach. To certyfikowany ośrodek wczasów zdrowotnych według diety dr Ewy Dąbrowskiej, który zajmuje się troską o całego człowieka, o jego dobro duchowe i cielesne.

Jedność
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-814-4759-1

Liczba stron: 174

Format: 12.0x19.0cm

Cena detaliczna: 19,01 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...