Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Pięknie odmienni Jak uwolnić związek od codziennych sprzeczek i nieporozumień

Janiszewska Monika, Kucewicz Katarzyna

Pięknie odmienni Jak uwolnić związek od codziennych sprzeczek i nieporozumień

6.8

(59 ocen) wspólnie z

39,90

 

Gdy urocze wady przestają być takie urocze...
Początki są piękne. On wspaniały, ona cudowna. Myszka, misio, dzióbek, żabka. Świata poza sobą nie widzą, a wspólna przyszłość rysuje się wspaniale. Co mogłoby pójść nie tak, skoro jestem w związku z tak niezwykłą osobą? Wszystko, co na etapie zauroczenia wydaje się rozczulające, szybko zaczyna drażnić. Irytować. Przeszkadzać. Doprowadzać do szaleństwa. Takiego z awanturą, pretensjami, krzykami, a nawet obrzucaniem się wyzwiskami.

Bo ty zawsze, bo ty nigdy!

W tego typu sytuacjach można oczywiście okopać się na swoim stanowisku w myśl zasady „moje jest mojsze” i toczyć z partnerem zajadłe wojny. Można, tylko dokąd to doprowadzi? Czy nie lepiej byłoby wyjść drugiej stronie naprzeciw i ustalić, które z codziennych rytuałów, charakterystycznych zachowań i ulubionych sposobów spędzania wolnego czasu są dla obojga akceptowalne? Warto umówić się, co jest do przyjęcia, a co absolutnie nie. To nie będzie łatwe ani szybkie. Jednak, o ile obie strony zechcą, jest duża szansa, by wspólna praca nad związkiem zakończyła się sukcesem.

Chciałybyśmy, żeby ta książka stała się inspiracją do odświeżenia Twojego związku i wzbudzenia na nowo fascynacji partnerem. Zachęcamy do czytania jej we dwoje, tak by wspólna lektura stała się zalążkiem bliskiej i szczerej rozmowy.

Autorki

O autorach
Monika Janiszewska — jej pasją jest praca ze słowem, realizuje ją nieprzerwanie od 2004 roku jako dziennikarka tygodników regionalnych, freelancerka publikująca artykuły z zakresu psychologii oraz specjalistka do spraw PR promująca działania gabinetów psychoterapeutycznych. W swoim portfolio ma ponad 350 publikacji dotyczących między innymi związków partnerskich oraz świadomej komunikacji. Współautorka adresowanych do rodziców poradników (Nie)grzeczni? oraz Mamo, co by było, gdyby… Jak i po co rozmawiać z dzieckiem na trudne tematy.


Katarzyna Kucewicz — psycholożka, psychoterapeutka, pedagożka, w trakcie specjalizacji z seksuologii klinicznej. Ekspertka i autorka artykułów o tematyce psychologicznej — wielokrotnie gościła na łamach gazet i magazynów, takich jak Charaktery, Cosmopolitan, Pani, Twój Styl, Elle, Joy, Gazeta Wyborcza, Fakt, Dziennik Gazeta Prawna, Uroda Życia, Sens, Polityka, Newsweek Polska. Współpracuje ze stacjami radiowymi: Eską Rock, RDC, Czwórką Polskim Radiem, Halo.Radiem. Ekspertka w telewizyjnych programach śniadaniowych, a dawniej w Rozmowach w Toku, w Big Brother Polska. Stała felietonistka internetowego wydania Wysokich Obcasów, ekspertka portalu Sympatia.pl. Autorka pierwszego w Polsce poradnika na temat zakupoholizmu. Współautorka poradników O lęku bez strachu oraz Rodzina po ludzku.

Sensus
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-283-5955-0

Liczba stron: 296

Format: 14.0x21.0cm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...