Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Pierścień i róża

William Makepeace Thackeray

Pierścień i róża

9,31

 

Pierścień i róża jest powieścią fantastyczną dla dzieci angielskiego pisarza Williama Makepeace’a Thackeraya. Jej akcja rozgrywa się w dwóch fikcyjnych państwach, Paflagonii i Krymatatarii, w których rządzą uzurpatorzy – król Walorozo w pierwszym z nich i król Padella w drugim. Bohaterami powieści są młodzi reprezentanci rodzin królewskich obu państw, zarówno panujących uzurpatorów, jak obalonych przez nich prawowitych władców. W fascunujące losy bohaterów wplecione są motywy fantastyczne, jak magiczny pierścień Angeliki, córki króla Waloroza, dzięki któremu zakochują się w niej mężczyźni, czy magiczna róża Bulby, syna króla Padella, sprawiająca, że zakochują się w nim kobiety. Perypetie miłosne komplikują się, kiedy magiczny pierścień trafia w ręce Rózi, prawowitej spadkobierczyni króla Krymatatarii, która jest służącą w pałacu władcy-uzurpatora. Komplikuje się także intryga polityczna, tym bardziej, że wmiesza się w nią Czarna Wróżka, by udzielić magicznej pomocy księciu Lulejce walczącemu o odzyskane tronu Paflagonii.
Powieść Pierścień i róża była przedmiotem ekranizacji filmowych, także w Polsce. Na jej podstawie Andrzej Gruza wyreżyserował w 1987 roku baśń filmową pod tym samym tytułem.
Lektura dla klasy V

Siedmioróg
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-779-1710-7

Liczba stron: 138

Format: 15.0x21.0cm

Cena detaliczna: 16,99 zł

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...