Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Piersią spoko Poradnik mamy karmiącej

Okrzesik Janusz, Okrzesik Malwina

Piersią spoko Poradnik mamy karmiącej

25,00

 

Nie jest to książka o sztuce karmienia piersią, o heroicznym macierzyństwie ani o tym, co jest trendy, ale o tym, co naturalne i normalne. Rozluźniliśmy na tyle więzy z przyrodą, że nawet takie naturalne czynności jak karmienie piersią wymagają pewnych umiejętności i wiedzy, także o nas samych, naszym ciele i naszej psychice. Książka ma pomóc młodym mamom i ich rodzinom w zdobyciu tej wiedzy i umiejętności oraz odnalezieniu się w nowej życiowej roli.
Ta książka różni się od innych publikacji na temat karmienia:
- wychodzi poza relacje matka-dziecko i przypomina o tym, że obok są inni: mąż i ojciec, rodzeństwo, matka i babcia,
- uwypukla psychologiczny aspekt dobrego karmienia piersią - niemniej ważny niż aspekt medyczny,
- aby lepiej się czytało, język jest zbliżony do tego, którym młodzi ludzie posługują się na co dzień,
- współautorem jest mężczyzna (!) - mąż autorki - dziennikarski zawód i jego spojrzenie na karmienie piersią dodały książce niepowtarzalnego smaku.
Kompetentna wiedza, przystępny język dobarwiony humorystycznymi rysunkami - autorzy kusząco zachęcają do tego szczególnego i niepowtarzalnego kontaktu z dzieckiem, jakim jest karmienie piersią.
Żadna, nawet najmądrzejsza książka nie zastąpi osobistego doświadczenia w karmieniu, wspomnienia dotyku, zakochanego wzroku niemowlaka, pomruków i westchnień sytego oseska. I właśnie dlatego namawiam do karmienia piersią.

Fides
Oprawa miękka

Wydanie: czwarte

ISBN: 978-83-618-6060-0

Liczba stron: 128

Format: 145x205mm

Cena detaliczna: 25,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...