Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Pierwsza Pielgrzymka Ojca Świętego Jana Pawła II do Ojczyzny

Balon Marek

Pierwsza Pielgrzymka Ojca Świętego Jana Pawła II do Ojczyzny

9,90

 

I Pielgrzymka
Wydarzenie bez precedensu – pierwsza wizyta papieża Polaka w uciemiężonej systemem komunistycznej Ojczyźnie, czas, gdy bez przymusu cały naród zjednoczył się wokół osoby Ojca Świętego.
Autor, korzystając z historycznych dokumentów, wnikliwie odtworzył przygotowania do pielgrzymki dyskredytujące działania władz komunistycznych, przebieg wizyty Jana Pawła II w rodzinnym kraju i zapis nastrojów panujących w polskim społeczeństwie.
Publikacja, wpisująca się w rocznicę pierwszej pielgrzymki papieskiej do kraju, dla starszego pokolenia stanie się wzruszającym przypomnieniem podniosłych chwil jednoczących Polaków, a dla młodych ludzi wspaniałą lekcją historii i świadectwem wydarzenia, które ukształtowało ich dzisiejszą rzeczywistość. Całości dopełniają poruszające, historyczne fotografie. Przeżyjmy to jeszcze raz, dbając, by nauczanie św. Jana Pawła II nigdy nie zostało zapomniane.
Papież odbył triumfalny przejazd przez Polskę, zdobył serca Polaków, także tych nieidentyfikujących się z Kościołem katolickim. Naród polski zdał egzamin.
Sukces papieskiej wizyty w Polsce przerósł najśmielsze oczekiwania nawet najbliższych współpracowników Jana Pawła II. Poruszony i pozytywnie zaskoczony efektami pielgrzymki był między innymi osobisty sekretarz papieża ks. Stanisław Dziwisz, który po latach tak wspominał tamte niezwykłe chwile: „Niezapomniane przeżycie! Odnosiłem wrażenie, że działo się coś, czego nie byliśmy w stanie pojąć naszym rozumem”. (fragment książki)

Rafael
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-662-5030-7

Liczba stron: 88

Format: 135x200mm

Cena detaliczna: 9,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...