Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Pierwszy dzień wieczności

Krzysztof Jasiewicz

Pierwszy dzień wieczności

36,51

 

Krzysztof Jasiewicz – z urodzenia gdańszczanin, wychował się w Suwałkach, studiował w Krakowie, gdzie rozpoczął karierę akademicką. Ukończył studia managerskie w Akademii Ekonomicznej (dziś Uniwersytet Ekonomiczny), równocześnie studiując na Wydziale Prawa i Administracji UJ, absolwent Podyplomowego Studium Pedagogicznego. Pracował w AE jako asystent i starszy asystent, tamże zdobył stopień doktora ekonomii politycznej. Od 1 października 1981 r. zatrudniony w Szkole Głównej Planowania i Statystyki (dziś Szkoła Główna Handlowa w Warszawie), od 1 maja 1991 r. do chwili obecnej pracuje w Instytucie Studiów Politycznych PAN. Posiada habilitację z politologii, a profesurę zwyczajną (belwederską) otrzymał z nauk humanistycznych (2005). Jest autorem ponad 200 publikacji naukowych oraz trzech książek literackich. Pod pseudonimem Christopher Jasiewitz opublikował powieść "Egzekucja" (2001, emitowana w odcinkach w „Radiu dla Ciebie”), a pod pseudonimem Chuck Andy Norton – "Siódmy sen" (2004) i "Zapach Afrodyty. Thriller szpiegowski" (2007). Jest członkiem Polskiego PEN-Clubu.
W najbliższym czasie ukaże się jego monografia naukowa pt. "Tajemnice Katynia. Druga operacja polska NKWD 1940–1941".

Opowiadania "Pierwszy dzień wieczności" opisują nieistniejący świat małego powiatowego miasteczka Polski B. Zawierają niekiedy dość drastyczne wywody z zakresu swoiście pojmowanej teologii wyzwolenia, a także pokazują sceny z życia elit. Klamrą spinającą są rozważania o śmierci ludzi, zwierząt i miejsc, o czasie przeszłym, który już nie wróci.

Aspra
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-820-9066-6

Liczba stron: 380

Format: 12.0x19.0cm

Cena detaliczna: 45,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...