Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Pieśń Maorysów

Sarah Lark

Pieśń Maorysów

7.2

(353 ocen) wspólnie z

22,54

 

Niezwykle barwna saga osadzona pośród urzekających nowozelandzkich wzgórz!
Kolejna porywająca powieść autorki W krainie białych obłoków, najlepszej historycznej powieści kobiecej 2007 roku niemieckiego plebiscytu internetowego!
Nowa Zelandia, rok 1893. William Martyn, mężczyzna o irlandzkich korzeniach, przybywa do Queenstown w poszukiwaniu złota. Szlacheckiemu urodzeniu zawdzięcza wykształcenie, elokwencję i obycie, a co za tym idzie – także powodzenie wśród kobiet, okoliczni poszukiwacze cennego kruszcu są bowiem pozbawieni ogłady i nieokrzesani.
Jedną z wielbicielek Williama szybko zostaje pełna temperamentu Elaine, która, jak się zdaje, zakochuje się w nim z wzajemnością. Ale kiedy w odwiedziny przyjeżdża Kura-maro-tini, półkrwi Maoryska i kuzynka Elaine, mężczyzna, zafascynowany jej swobodnym zachowaniem, bez namysłu ulega egzotycznej urodzie kobiety. Tylko czy odmienne poglądy, kultura i sposób życia nie okażą się zbyt dużą przeszkodą dla tego uczucia?
Niezwykła historia miłości, trudnych wyborów, namiętności i zdrady. A wszystko to okraszone interesującymi szczegółami życia codziennego nowozelandzkiej osady górniczej końca XIX wieku z barwną maoryską kulturą w tle.

Sonia Draga
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2016-05-11

ISBN: 978-83-799-9754-1

Tytuł oryginalny: Das Lied der Maori

Liczba stron: 648

Format: 14.5x20.5cm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...