Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Pij mleko będziesz chory

Alissa Hamilton

Pij mleko będziesz chory

5.3

(35 ocen) wspólnie z

39,90

Mleko krowie może być nie tylko zbędne, ale wręcz szkodliwe dla zdrowia

Problemy z trawieniem nabiału ma coraz więcej dorosłych, a wśród niemowlaków prawdziwą plagą jest nietolerancja laktozy występującej w mleku. Dlaczego więc wciąż żywe jest przekonanie, że regularne spożywanie mleka i jego przetworów jest zdrowe, a kampanie społeczne przekonują nas, że mleko jest niezbędne w naszej diecie?
Autorka książki Pij mleko, będziesz chory, Alissa Hamilton, pokazuje że mleko krowie może być nie tylko zbędne, ale wręcz szkodliwe dla zdrowia. Krytycznym okiem obserwuje przemysł mleczarski, rozprawiając się z błędnymi wyobrażeniami na temat wartości odżywczych mleka i ukazując inne, często dużo lepsze, źródła wapnia i innych minerałów, których rzekomo ma nam dostarczać tylko nabiał.
Oto publikacja, która pomaga odkryć, że złe samopoczucie, powracające swędzące wysypki czy przesuszona skóra, mogą mieć źródło w spożywanych zbyt często przetworach mlecznych.
- Nie daj się więcej mamić reklamom nabiału i kampaniom społecznym promujących picie mleka, dzięki poznaniu przerażającego obrazu manipulacji społeczeństwa.
- Poznaj naukowe fakty i wyniki badań, które obalają mit mleka jako wartościowego, odżywczego jedzenia.
- Dowiedz się, skąd tak naprawdę bierze się wartość zalecanego dziennego spożycia nabiału i dlaczego nie powinieneś tak bardzo się nią przejmować.
- Naucz się eliminować przetwory mleczne ze swojej diety, zastępując je zdrowymi odpowiednikami i redukując ilość przyjmowanych z mlekiem hormonów i antybiotyków.
- Wypróbuj ultraproste przepisy na zbilansowane i pyszne dania bez nabiału, dzięki którym z łatwością pożegnasz mleczny nałóg, przestaniesz czuć się zmęczony, ospały i pozbędziesz się problemów skórnych.
Nie pij mleka i bądź wielki!
O AUTORCE:
Alissa Hamilton jest autorką książki Squeezed: What You Don't Know about Orange Juice, która zachęciła setki osób do złożenia pozwów przeciwko lobby producentów soku pomarańczowego w Stanach Zjednoczonych. Absolwentka Uniwersytetu Yale bardzo szybko stała się autorytetem w kwestii przetwarzania żywności i marketingu stosowanego przez firmy, które sprzedają tzw. „junk food” (śmieciowe jedzenie). Hamilton publikuje swoje odważne teksty i naukowe analizy w największych wydawnictwach i czasopismach akademickich, wykładała na TEDx, Cambridge, była gościem Dr Oz Show i ABC World News, a na jej opinie powoływano się m.in. w The Guardian, The Atlantic, NewYorker.com, New York Post, Los Angeles Times, Boston Globe.

Vivante
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2016-03-26

ISBN: 978-83-651-7096-5

Tytuł oryginalny: Got milked?

Liczba stron: 352

Vivante

Format: 145x205mm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Tłumaczenie: Ryszard Oślizło

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...