Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Piotruś Pan i Wendy Biblioteczka przygody

Elizabeth Rudnick

Piotruś Pan i Wendy Biblioteczka przygody

8.0

(1 ocena) wspólnie z

15,78

 

Wybierz się w podróż do Nibylandii! Wendy Darling nie jest pewna, czy chce dorosnąć. Dorosłość oznacza dla niej pożegnanie się z pokojem dziecięcym i Piotrusiem Panem, o którego niesamowitych przygodach opowiada co wieczór swoim młodszym braciom… Naraz jej oczom ukazuje się nie kto inny jak sam Piotruś, któremu towarzyszy wróżka o imieniu Dzwoneczek. Ciemną nocą zabierają rodzeństwo Darlingów do Nibylandii, magicznej krainy, w której nikt nie musi dorastać. Dzieci rzucają się w wir przygód, stając oko w oko z wrogiem Piotrusia Pana, groźnym Kapitanem Hakiem, i jego ludźmi.
Aby zmierzyć się z piratami, Wendy i jej bracia dołączają do Zagubionych Chłopców, wiernych kompanów Piotrusia, i Tygrysiej Lilii. Panna Darling zaczyna się zastanawiać, czy cała ta historia – a także dorastanie – to nie coś więcej, niż jej się dotąd wydawało… I czy odkrycie tajemnic, które skrywa, może stanowić klucz do uratowania Nibylandii i odnalezienia samej siebie.

„Biblioteczka przygody” to rewelacyjna seria dla dzieci i młodzieży. Świetnie napisane powieści inspirowane filmami z każdym kolejnym tomem zyskują nowe grono czytelników.
W serii ukazało się już kilkanaście tytułów – każdy z nich zawiera kolorową wkładkę z ilustracjami.

Olesiejuk
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-831-5111-3

Tytuł oryginalny: Peter Pan & Wendy

Liczba stron: 144

Format: 13.5x20.5cm

Cena detaliczna: 24,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...