Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Pisane krwią

Chelsea Quinn Yarbro

Pisane krwią

6.6

(32 ocen) wspólnie z

45,90

 

Kolejny tom przygód nieśmiertelnego wampira, hrabiego Saint-Germain Jest rok 1910. Mocarstwa Europy łączą więzy krwi władców, lecz dzielą sprzeczne ambicje i różne sojusze. Car Mikołaj II zleca mieszkającemu obecnie w Rosji hrabiemu Saint-Germain ściśle tajną misję dostarczenia propozycji pokojowej królowi Edwardowi VII i cesarzowi Wilhelmowi. Car nie ufa własnym ministrom i tylko w hrabim pokłada nadzieję na uratowanie pokoju. Misja Saint-Germaina przyciąga uwagę niebezpiecznych wrogów, a szczególnie barona von Wolgasta, podstępnego producenta broni, któremu najmniej zależy na pokoju w Europie i który nie cofnie się przed niczym, by pozbyć się hrabiego. Całą intrygę obserwuje tajemniczy Sidney Reilly, legendarny brytyjski agent. A jeśli dodamy do tego płomienny romans hrabiego z młodą i bardzo niezależną malarką, otrzymujemy porywającą opowieścią, która oczaruje zarówno wiernych czytelników cyklu o Saint-Germainie, jak i tych, którzy sięgają do niego po raz pierwszy. Chelsea Quinn Yarbro jest jedną z najpopularniejszych autorek horrorów. Wielokrotnie nominowana do prestiżowych nagród Edgar, World Fantasy i Bram Stoker. Jako pierwsza kobieta była przewodniczącą Horror Writers Association. Sławę przyniósł jej cykl powieści o hrabim-wampirze Saint-Germain, stawiany na równi z "Kronikami wampirów" Anne Rice.

Rebis
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-751-0605-3

Tytuł oryginalny: Writ in Blood

Liczba stron: 696

Rebis

Format: 130x195mm

Cena detaliczna: 45,90 zł

Tłumaczenie: Andrzej Sawicki

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...