Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Plany zarządzania nieruchomościami Modele, metody, narzędzia

Andrzej Sobczak

Plany zarządzania nieruchomościami Modele, metody, narzędzia

44,90

 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom studentów i praktyków, Autor znanej już od 10 lat i szeroko wykorzystywanej książki „Plany zarządzania nieruchomościami” proponuje kilka nowych wzorcowych planów, które pokazują ścieżkę tworzenia tego dokumentu i rozwiązują kwestie pojawiające się w praktyce:
• plan zarządzania nieruchomością mieszkalno-usługową stanowiącą wspólnotę mieszkaniową;
• plan zarządzania nieruchomością mieszkalną TBS;
• plan zarządzania nieruchomością komercyjno-biurową;
• plan zarządzania nieruchomością mieszkalną w zasobach spółdzielni;
• plan zarządzania nieruchomością o charakterze rekreacyjnym.

Książka pomaga w samodzielnym opracowaniu planu. Napisana jest w sposób jasny i przyjazny. Autor z ogromnym doświadczeniem praktycznym, autorytet w dziedzinie zarządzania nieruchomościami, gwarantuje wysoką jakość publikacji.

Dr Andrzej Sobczak przedstawił kompetentnie i kompleksowo zasady sporządzania planów zarządzania nieruchomościami. Książka pozwala porównać własne doświadczenia i uzyskane wyniki z prezentowanymi przez Autora, m.in. dlatego, że zawarte w niej plany zbudowane są według różnych procedur i schematów. Jest to więc publikacja pomocna dla kandydatów i zarządców, która pokazuje krok po kroku postępowanie w toku przygotowywania i realizacji planu zarządzania.
Prof. zw. dr hab. Andrzej Hopfer
Wyższa Szkoła Zarządzania Nieruchomościami

Książka służy jako przewodnik do samodzielnego opracowania planu zarządzania. Podając dobre wzorce, Autor, który jest uznanym autorytetem w zarządzaniu nieruchomościami, wyczerpująco opisuje składniki planu, z uwzględnieniem stanu technicznego obiektów i wpływu instrumentów zarządzania na wzrost wartości nieruchomości.
Plan zarządzania nieruchomością rekreacyjną to ważna pozycja w tej publikacji, początkująca opis mało zbadanego segmentu rynku nieruchomości.
Ryszard Podladowski
Państwowa Komisja Kwalifikacyjna
Autor konsekwentnie trzyma się podstawowych reguł tworzenia planów zarządzania, przechodząc od stanu prawnego, lokalizacji ogólnej i szczegółowej, przez analizę rynku, bieżącą analizę finansową i rozważenie wariantów do rekomendacji najlepszego rozwiązania.
Pod względem metodologii, kompozycji i wartości merytorycznej przedstawione wzorce i wskaźniki ich oceny są dobrymi przykładami dla nauczycieli akademickich, studentów, kandydatów na zarządców i praktyków.
Prof. zw. dr hab. Antoni Mickiewicz
Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

Poltext
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-756-1056-7

Liczba stron: 272

Format: 165x235mm

Cena detaliczna: 44,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...